Експосадовця Укргазвидобування підозрюють у переплаті ₴62 мільйонів за дизпальне

24 червня 2026 р. 17:04

24 червня 2026 р. 17:04


Поліція викрила одного з колишніх керівників Укргазвидобування у розтраті понад 62 мільйонів гривень під час закупівлі дизельного пального.

Про це поінформував відділ комунікації поліції Києва , передає Укрінформ.

“Колишній директор з комерційних питань акціонерного товариства під час виконання договору з підрядним товариством - переможцем тендеру - забезпечив закупівлю пального за цінами, що значно перевищували ринкові. Фігурант закупив 3 750 тонн пального за понад 202 мільйони гривень. За висновками експертиз, унаслідок не вигідної угоди державі завдано збитків на суму понад 62 мільйони гривень”, - зазначили у поліції.

Правоохоронці проаналізували документацію щодо проведення закупівлі, рух бюджетних коштів та призначили необхідні експертні дослідження.

“Отримані результати свідчать про безпідставне завищення вартості дизельного пального , що призвело до завдання державі багатомільйонних збитків”, – сказав очільник слідчого відділу Подільського управління поліції Владислав Чернов.

За результатами проведених слідчих дій та на підставі зібраної доказової бази слідчі повідомили ексдиректору товариства про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Підозрюваного було затримано в процесуальному порядку і вручено клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Цей факт розтрати державних коштів під час закупівлі дизельного пального для АТ “Укргазвидобування” викрили слідчі Подільського управління поліції спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань у місті Київ та за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури.

Як повідомлялося, у Києві правоохоронці повідомили про підозру директорам двох приватних товариств, які привласнили майже 25 млн грн Акціонерного товариства “Укргазвидобування” під час поставки неякісних бетонних плит.

Експосадовця Укргазвидобування підозрюють у переплаті ₴62 мільйонів за дизпальне

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua