У Чернівцях викрили схему крадіжки газу на майже 90 млн грн

24 червня 2026 р. 19:48

24 червня 2026 р. 19:48


У Чернівцях через самовільне підключення багатоквартирного будинку до газорозподільної системи завдано збитків щонайменше на 87,5 млн грн.

Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький.

Як діяла схема

За словами Корецького, особи незаконно проклали газопровід до багатоповерхового будинку та самовільно підключили його до газорозподільної системи та фактично крали газ для роботи місцевої котельні.

Збитки становлять, як мінімум, 87,5 млн грн.

Схему викрили фахівці з безпеки «Газмереж» та Нафтогазу. Усі матеріали передано до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності.

У компанії заявили, що вимагатимуть відшкодування завданих збитків у встановленому законом порядку.

Масштаби втрат

«За нашими оцінками, щорічні збитки від крадіжок газу побутовими споживачами вимірюються мільярдами гривень. Це наслідок різноманітних схем і махінацій, з якими ми боремося та системно наводимо лад. росія щодня атакує об’єкти газовидобутку ракетами та дронами. Через ці удари Україна змушена закуповувати додаткові обсяги імпортного газу для забезпечення тепла. І водночас окремі громадяни вважають допустимим банально красти газ. Фактично вони привласнюють ресурс, необхідний країні для проходження зими, забезпечення людей теплом і стабільної роботи економіки», — написав Корецький.

Також за темою

Заступник голови «Київзеленбуду» «забув» майно на 9,6 млн грн

У Київському коледжі за невиконані ремонтні роботи заплатили 2,3 млн грн

Lego вимагає мільйон гривень від українського ФОПа через копії машинок

Правоохоронці викрили фіктивне розмінування земель на майже 50 мільйонів гривень

На Закарпатті викрито схему наживи на поранених військових та особах з інвалідністю

У Києві судитимуть шахрая, що зібрав 30 тис. дол. під приводом продажу безпілотників

У Чернівцях викрили схему крадіжки газу на майже 90 млн грн

Джерело: finance.ua