У Гданську відбулося засідання «енергетичного Рамштайну»

25 червня 2026 р. 10:04

25 червня 2026 р. 10:04


До обговорення потреб української енергетики на засіданні Координаційної групи з питань енергетики України G7+ долучилося 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій.

Як передає Укрінформ, про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр енергетики Денис Шмигаль у Фейсбуці .

«Провели в Ґданську четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, або так званий «енергетичний Рамштайн». До обговорення долучилися 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій», - написав Шмигаль .

Він зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення ворог здійснив понад 6 тисяч атак на енергетичну систему України. Пріоритети держави на 2026–2027 роки спрямовані на одночасне забезпечення стійкості енергосистеми в умовах війни та її повну інтеграцію до європейського енергетичного простору: захист енергетичної інфраструктури, відновлення пошкоджених потужностей, розвиток розподіленої генерації, закачування газу до підземних сховищ та розвиток міждержавних інтерконекторів.

Шмигаль нагадав, що нині загальний обсяг незабезпечених потреб Фонду підтримки енергетики України становить понад 650 млн євро.

При цьому найбільший обсяг незабезпечених потреб припадає на відновлення та ремонт пошкоджених енергетичних об’єктів — 295 млн євро. На розвиток розподіленої генерації необхідно близько 192 млн євро, на формування аварійного резерву та закупівлі критично важливого обладнання - майже 148 млн євро.

«Окремо наголосив, що для проходження наступної зими необхідно додатково відремонтувати та відновити понад 3 ГВт теплової генерації. Розраховуємо на підтримку й допомогу партнерів», - додав Шмигаль.

Він також подякував партнерам за допомогу українським енергетикам, зокрема, у передачі обладнання виведених з експлуатації теплових електростанцій.

Як повідомлялося , напередодні Конференції з відновлення України URC 2026 у Гданську Європейська комісія, Міністерство енергетики України та Секретаріат Енергетичного співтовариства виступили зі спільною заявою щодо посилення підтримки енергетичного сектору України напередодні зимового періоду.

У Гданську відбулося засідання «енергетичного Рамштайну»

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)