Україна отримає допомогу на сотні мільйонів євро після "енергетичного Рамштайну"

25 червня 2026 р. 11:03

25 червня 2026 р. 11:03


Результати четвертого "енергетичного Рамштайну" / Фото Pexels

У польському Гданську стартувала Конференція з відновлення України, у межах якої також провели четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики G7+, або так званий "енергетичний Рамштайн". До обговорення долучилися 20 країн, представники ЄС і 6 міжнародних організацій.

Про яку допомогу домовилися політики

Дивіться також Літо без відключень світла, але з ризиками: що прогнозують в Укренерго та чому зима може змінити все

Зокрема, партнери оголосили про таку додаткову допомогу енергетичному сектору в розмірах:

  • США – 175 мільйонів доларів;
  • Швеція – 137 мільйонів євро;
  • Норвегія – 77 мільйонів євро;
  • Естонія – 2,125 мільйона євро;
  • Ісландія – 550 тисяч євро;
  • Литва – 4 мільйони євро.

Окрім того, низка країн продовжує допомагати в інший спосіб – обладнанням із виведених з експлуатації теплових електростанцій. Таке устаткування готові передати або вже надають Литва та Латвія, Словаччина, Хорватія, Німеччина, Австрія та Нідерланди.

Google

Як будуть відновлювати енергетику

За словами Шмигаля, наразі загальний обсяг незабезпечених потреб України становить понад 650 мільйонів євро , зокрема це:

  • 295 мільйонів євро – найбільше припадає на відновлення та ремонт пошкоджених енергетичних об'єктів;
  • близько 192 мільйони євро – необхідно на розвиток розподіленої генерації;
  • тоді як ще майже 148 мільйонів євро – для формування аварійного резерву та закупівлі критичного обладнання.

Україна отримає допомогу на сотні мільйонів євро після "енергетичного Рамштайну"

Джерело: 24tv.ua (Економіка)