Школярі Києва з 1 липня втратять право на безоплатний проїзд

25 червня 2026 р. 16:22

25 червня 2026 р. 16:22


Безоплатний проїзд у Києві для школярів, який діє впродовж навчального року, призупиняється на час літніх канікул, тобто з 1 липня до 31 серпня. Однак учні зможуть скористатися пільговими умовами — знижкою 75% на проїзні квитки в міському пасажирському транспорті. Про це йдеться у повідомленні КМДА.

Крім того, на два місяці призупиняється право на безоплатний проїзд для курсантів вищих військових навчальних закладів, яке діє протягом навчального року.

Зазначається, що придбати пільговий проїзний можна через:

  • застосунок "Київ Цифровий";
  • термінали самообслуговування;
  • сайт КП "ГІОЦ";
  • застосунок EasyPay.

Для учнів денної форми навчання доступні такі варіанти пільгових проїзних:

  • 325 грн — безлімітний проїзний на місяць;
  • 162,50 грн — безлімітний проїзний на другу половину місяця;
  • 72,50 грн — проїзний на 46 поїздок на місяць;
  • 97,50 грн — проїзний на 62 поїздки на місяць;
  • 143,75 грн — проїзний на 92 поїздки на місяць;
  • 192,50 грн — проїзний на 124 поїздки на місяць.

Відповідно до повідомлення, школярі також можуть купувати разові поїздки за учнівським квитком, однак у цьому випадку знижка 75% не застосовується.

Нагадаємо, що КМДА прийняла рішення про те, що ціни на проїзд у комунальному транспорті з 15 липня відразу зростуть до 30 гривень. Адже тариф не переглядали з 2018 року, а от витрати на обслуговування суттєво зросли за цей час.

Раніше громадська організація «Пасажири Києва» порахувала обґрунтований тариф на проїзд у комунальному громадському транспорті столиці та оприлюднила свої пропозиції.

Школярі Києва з 1 липня втратять право на безоплатний проїзд

Джерело: zn.ua (Економіка)