Нафтогаз та EXIM Bank США домовилися про залучення до $300 мільйонів на відновлення інфраструктури

25 червня 2026 р. 17:50

25 червня 2026 р. 17:50


Група Нафтогаз підписала угоду з американським EXIM Bank про залучення до 300 млн доларів на закупівлю американського обладнання, необхідного для відновлення газової інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління Нафтогазу Сергій Корецький у Фейсбуці .

"Група Нафтогаз у межах URC-2026 підписала угоду з EXIM Bank США. Вона передбачає можливість залучення до 300 млн доларів для закупівлі американського обладнання, необхідного для відновлення зруйнованої росією нафтогазової інфраструктури", - написав Корецький.

Він зазначив, що угода є продовженням стратегічних домовленостей між Україною та США щодо підтримки українського енергетичного сектору та посилення його стійкості в умовах війни. Документ готувався упродовж останніх 6 місяців.

"Фінально згода по ньому була досягнута під час візиту прем’єр-міністерки Юлії Свириденко до США та переговорів з президентом EXIM Bank Джоном Йовановичем", - додав Корецький.

За його словами, наступним етапом буде практична робота з американськими компаніями над реалізацією фінансового механізму, який дозволить напряму кредитувати американських постачальників і підрядників для закупівлі обладнання компаніями Групи Нафтогаз.

"Для нас це не лише доступ до додаткового фінансового ресурсу. Це також можливість залучати сучасні американські технології, обладнання та експертизу для відновлення й модернізації нашої енергетичної інфраструктури", - підкреслив очільник Нафтогазу.

Як повідомлялося , у ході Конференції з відновлення URC-2026 у Гданську Група Нафтогаз домовилася з Міжнародною фінансовою корпорацією про співпрацю щодо можливостей залучення приватних інвестицій в Україну.

Фото: Сергій Корецький/ФБ

Нафтогаз та EXIM Bank США домовилися про залучення до $300 мільйонів на відновлення інфраструктури

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)