Мінрозвитку представило на конференції у Гданську пріоритетні проєкти публічно-приватного партнерства

25 червня 2026 р. 18:49

25 червня 2026 р. 18:49


Україна шукає міжнародних партнерів для реалізації більше 30 проєктів публічно-приватного партнерства, 15 з яких планується розпочати вже у 2026 році.

Про це повідомив у Фейсбуці віцепрем’єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, передає Укрінформ.

«На URC-2026 представили міжнародним партнерам портфель пріоритетних проєктів публічно-приватного партнерства. Йдеться про понад 30 проєктів загальною вартістю близько $5 мільярдів, із яких 15 плануємо запустити вже в цьому році», - йдеться у повідомленні.

Серед пріоритетних проєктів концесія портових терміналів у Чорноморську, розвиток інтермодального хабу «Скнилів», модернізація залізничних вокзалів Києва, Львова та Одеси, розвиток транспортних коридорів до кордону з Європейським Союзом, зокрема маршрутів Одеса - Рені та Ягодин - Ковель - Луцьк, а також будівництво північної об’їзної дороги Львова.

Також є план модернізації систем водопостачання та водовідведення у Дніпрі, Ужгороді та Хусті.

За словами Кулеби , прикладом інфраструктурних проєктів як довгострокової можливості для розвитку можуть слугувати концесійні проєкти у порту Чорноморська, для яких сформовано необхідну законодавчу базу, підготовлено механізми розподілу ризиків і створено зрозумілі правила для інвесторів.

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій України п резентувало міжнародним інвесторам під час URC-2026 проєкт концесії поромного терміналу в морському порту Чорноморськ.

Фото: Олексій Кулеба

Мінрозвитку представило на конференції у Гданську пріоритетні проєкти публічно-приватного партнерства

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua