Литва виділяє €4 мільйони на енергетичне обладнання для шкіл та лікарень в Україні

26 червня 2026 р. 09:46

26 червня 2026 р. 09:46


У межах Конференції з відновлення URC2026 у Гданську перший віцепрем'єр-міністр України - міністр енергетики Денис Шмигаль та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення.

Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Телеграмі .

"У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях", - зазначив міністр.

Раніше передане Литвою обладнання вже використовувалось у межах проєкту “Промінь надії”, завдяки чому 6 українських закладів охорони здоров’я мають власну генерацію, ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень. "Вдячні партнерам за рішення надати додаткову фінансову допомогу", - прокоментував Шмигаль.

Він також повідомив, що серед пріорітетних напрямів співпраці між країнами є й екстрена підтримка енергетичного сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до наших нагальних потреб.

Зокрема, демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергетичної інфраструктури.

Як повідомлялося, у межах програми "Промінь надії" із початку 2026 року 21 лікарня ввела в експлуатацію сонячні панелі загальною потужністю понад 1,8 МВт.

Литва виділяє €4 мільйони на енергетичне обладнання для шкіл та лікарень в Україні

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)