Бійці СБУ вдарили по двох кораблях та парому окупантів у Керчі, спалахнула пожежа

26 червня 2026 р. 14:15

26 червня 2026 р. 14:15


Воїни «Альфи» Служби безпеки України уразили два російські судна військового забезпечення, паром та засоби ППО окупантів у Керчі.

У рамках 40-денної операції , яку затвердив президент , бійці СБУ атакували дронами судна військового забезпечення, що перебували на території суднобудівного заводу «Затока» в тимчасово окупованій Керчі. Йдеться про кабельні кораблі проєкту 15310 «Волга» та «Вятка». На обох спалахнула масштабна пожежа.

Бійці СБУ вдарили по двох кораблях та парому окупантів у Керчі, спалахнула пожежа

«Під час спецоперації безпілотники СБУ також вдарили по вантажопасажирському порому «Петропавловськ», готовність якого становила 96%. Внаслідок ударів виникла масштабна пожежа», – йдеться у заяві СБУ.

Також були уражені засоби протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки.

Як інформують правоохоронці, «Волга» та «Вятка» будувалися для міноборони рф. Їхнє призначення – розгортання системи гідроакустичного спостереження «Гармонія» для підводної військової розвідки. Крім того, вони можуть встановлювати неконтактні міни для ураження кораблів, підводних трубопроводів, кабелів та інших об'єктів критичної інфраструктури.

Вартість кожного з цих суден становить сотні мільйонів доларів, наголосили у СБУ.

Крім того, безпілотники СБУ уразили озброєння та радіолокаційну станцію зі складу зенітного ракетного комплексу С-400, який прикривав район Керченської протоки.

«Робота СБУ з ураження російської військової інфраструктури в ТО Криму позбавляє ворога можливості використовувати півострів як логістичний і військовий хаб. А знищення засобів ППО – відкриває шлях для нових високоточних ударів та виведення з ладу кораблів і портової інфраструктури», – пояснили у СБУ.

Нагадаємо, днями бійці Військово-Морських Сил Збройних Сил України знищили у морі одразу три морські безекіпажні катери військ російської федерації.

А до цього Військово-морські сили Збройних сил України завдали ракетного удару по військовому об'єкту Чорноморського флоту рф у тимчасово окупованому Севастополі. Удар був нанесений береговим ракетним комплексом «Нептун» по об'єкту в бухті Стрілецька.

Також ми повідомляли, що бійці «Альфи» вдарили по військових об’єктах ворога у ТО Криму. Зокрема уражено засоби ППО вздовж Керченської протоки та два аеродроми окупантів.

Тим часом четвертий за потужністю НПЗ рф зупинив роботу після атаки українських БПЛА.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

Бійці СБУ вдарили по двох кораблях та парому окупантів у Керчі, спалахнула пожежа

Джерело: www.slovoidilo.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua