Три найбільші залізничні вокзали України готують до концесії

26 червня 2026 р. 14:33

26 червня 2026 р. 14:33


Україна планує здати в концесію три найбільші залізничні вокзали країни: Центральний вокзал у Києві, а також вокзали у Львові й Одесі. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій з посиланням на виступ очільника відомства Олексія Кулеби на Конференції з відновлення України у Гданську.

Відповідно до повідомлення, у переліку проєктів публічно-приватного партнерства у сфері інфраструктури наразі налічується понад 30 об'єктів загальною вартістю близько $5 млрд. На Конференції міністерство презентувало 15 пріоритетних проєктів для запуску вже у 2026 році, серед яких, зокрема:

  • концесія Поромного терміналу морського порту Чорноморськ;
  • концесія Другого терміналу морського порту Чорноморськ;
  • Північний обхід міста Львова;
  • прикордонний дорожній коридор М-09 / М-10 / М-11;
  • модернізація транспортного коридору Ягодин – Ковель – Луцьк (автомобільні дороги М-07 / М-19);
  • реконструкція транспортного коридору М-15 Одеса – Рені;
  • будівництво 10 сервісних зон на автомобільних дорогах міжнародного значення;
  • концесія інтермодального хабу "Скнилів" АТ "Укрзалізниця";
  • концесія комплексу Центрального залізничного вокзалу Києва;
  • концесія комплексу залізничного вокзалу Львова;
  • концесія комплексу залізничного вокзалу Одеси;
  • реконструкція та технічна модернізація Кайдацької насосно-фільтрувальної станції (м. Дніпро);
  • будівництво нової лінії очисних споруд стічних вод у місті Ужгород;
  • реконструкція систем водопостачання та водовідведення міста Хуст (Закарпатська область).

Ще один концесійний проєкт у порту Чорноморськ уже перебуває на етапі відбору інвесторів.

"Жоден державний бюджет і жодна міжнародна допомога самі по собі не забезпечать масштабу трансформації, який потрібен Україні. Для цього потрібен приватний капітал, інвестори та компанії, готові працювати разом з нами", – пояснив Кулеба.

Концесія – це форма державно-приватного партнерства, за якої держава передає приватному інвестору право на експлуатацію державного об'єкта на певний строк та за певних умов. Як правило, концесіонер бере на себе ризики й зобов'язання щодо модернізації об'єкта, при цьому держава зберігає власність.

"Укрзалізниця" ніколи не поводилася як бізнес і не враховувала у своїй роботі інтереси користувачів вантажоперевезень. Усі інновації та клієнтоорієнтованість УЗ були спрямовані на пасажирський напрям. Про те, чому УЗ стала збитковим підприємством, читайте в статті "Локомотив змін чи баласт: як реально підвищити ефективність "Укрзалізниці".

Три найбільші залізничні вокзали України готують до концесії

Джерело: zn.ua (Економіка)