Ще €44,6 мільйона на розподілену генерацію: Укрнафта підписала з ЄБРР угоду

26 червня 2026 р. 16:05

26 червня 2026 р. 16:05


АТ "Укрнафта" отримає від Європейського банку реконструкції та розвитку ще 44,6 млн євро гранту на будівництво розподіленої генерації.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління Нафтогазу Сергій Корецький у Фейсбуці .

"Поглиблюємо стратегічне партнерство Групи Нафтогаз із Європейським банком реконструкції та розвитку, яке спрямоване на зміцнення енергетичної стійкості України. На URC-2026 у Гданську уклали меморандум про розширення співпраці у сфері енергетичної безпеки, відновлення та модернізації інфраструктури", - написав Корецький.

Під час зустрічі Прем’єр-міністерки Юлії Свириденко з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо детально обговорили конкретні параметри взаємодії, в тому числі забезпечення фінансових механізмів для закупівлі імпортного газу для наступного опалювального сезону.

Крім того Укрнафта, що входить до Групи Нафтогаз , підписала грантову угоду з ЄБРР на 44,6 млн євро. Ці кошти дозволять пришвидшити реалізацію проєктів розподіленої генерації для підтримки енергосистеми в умовах російських ударів по енергетиці.

"Грант у 44,6 млн євро доповнить залучене раніше кредитне фінансування ЄБРР на 80 млн євро та дасть змогу оперативніше виконати заплановані роботи. Загальна потужність нових обʼєктів генерації складе 62 МВт. Це, своєю чергою, посилить енергосистему в умовах дефіциту генеруючих потужностей, що виник через російські атаки на енергетичну інфраструктуру", - додав Корецький.

Як повідомлялося, у ході Конференції з відновлення України URC-2026 у Гданську Група Нафтогаз домовилася з Міжнародною фінансовою корпорацією про співпрацю щодо можливостей залучення приватних інвестицій в Україну.

Фото: Фейсбук Сергій Корецький

Ще €44,6 мільйона на розподілену генерацію: Укрнафта підписала з ЄБРР угоду

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)