На Миколаївщині підприємство перетворює агровідходи на екологічне паливо

26 червня 2026 р. 16:05

26 червня 2026 р. 16:05


На Миколаївщині підприємство за допомогою міжнародних партнерів почало перетворювати агровідходи на екологічне паливо.

Про це повідомляє Данська рада у справах біженців у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зазначається, що підприємство у Миколаївській області займається рослинництвом і тваринництвом та має власну біогазову електростанцію. Ідею виготовляти твердопаливні пелети виношували давно, але бракувало коштів для її реалізації.

Власник підприємства подав заявку на грант від Данської ради у справах біженців і зміг реалізувати задум. За підтримки фінансування, доповненого власними інвестиціями , підприємство придбало лінію з виробництва пелет із соломи, люцерни, лушпиння соняшника та інших сільськогосподарських відходів.

«Ми знаходимося у зоні, де немає газу, електроенергія дорожчає, а лісосмуги зникають. Тож питання альтернативного палива для регіону стає дедалі актуальнішим», - наголосив підприємець Сергій.

Він зауважив, що те, що раніше залишалося невикористаним або утилізувалося, сьогодні стало ресурсом. Завдяки цьому підприємство отримує додатковий дохід, громада — надходження до місцевого бюджету, а також створюються нові робочі місця та зменшується кількість відходів.

Крім того, підприємство вже планує використовувати нову лінію для заготівлі кормів для тварин.

Підтримка надана за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Як повідомлялося, місто Миколаїв завдяки підтримці міжнародних партнерів в минулому році у порівнянні з 2021 роком скоротило споживання природного газу на 17,5 млн кубометрів (на 140 млн грн) , а електроенергії на 3,5 млн кіловат ( на 35 млн грн).

На Миколаївщині підприємство перетворює агровідходи на екологічне паливо

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)