Шмигаль обговорив із прем’єром Латвії передачу обладнання для українських енергетиків

26 червня 2026 р. 17:04

26 червня 2026 р. 17:04


На полях Конференції з відновлення 2026 (URC) у Гданську перший віцепрем’єр-міністр України – міністр енергетики України Денис Шмигаль провів зустріч із прем’єр-міністром Латвії Андрісом Кулбергсом.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України .

"Вони обговорили передачу Україні устаткування з виведених з експлуатації енергетичних об’єктів Латвії", - йдеться у повідомленні.

Шмигаль зазначив, що Україна із німецькими партнерами знайшла ресурс для демонтажу Ризької ТЕЦ-2, обладнання із якої буде використане для потреб Києва та Харкова. Крім того, він висловив зацікавленість у залученні латвійських компаній до відновлення вітчизняних електромереж.

Крім того, міністр наголосив, що важливим напрямом співпраці України та Латвії є розвиток маршрутів постачання та використанні інфраструктури у Балтійському регіоні. Зокрема, Україна готова запропонувати свої підземні сховища газу.

Шмигаль подякував Латвії за незмінну солідарність з Україною та підтримку українського енергетичного сектору.

Як повідомляв Укрінформ, українські інженерні групи провели обстеження комісованих станцій у Латвії, Литві, Словаччині, Австрії та Хорватії, щоб забезпечити необхідне для ремонту обладнання. На сьогодні визначено обладнання з Ризької ТЕЦ, у якому зацікавлені українські енергокомпанії . На демонтаж та транспортування до України обладнання з Ризької ТЕЦ німецький уряд зарезервуав 1 млн євро.

Фото: Міненерго

Шмигаль обговорив із прем’єром Латвії передачу обладнання для українських енергетиків

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)