вологість:
тиск:
вітер:
Шмигаль обговорив із прем’єром Латвії передачу обладнання для українських енергетиків
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України .
"Вони обговорили передачу Україні устаткування з виведених з експлуатації енергетичних об’єктів Латвії", - йдеться у повідомленні.
Шмигаль зазначив, що Україна із німецькими партнерами знайшла ресурс для демонтажу Ризької ТЕЦ-2, обладнання із якої буде використане для потреб Києва та Харкова. Крім того, він висловив зацікавленість у залученні латвійських компаній до відновлення вітчизняних електромереж.
Крім того, міністр наголосив, що важливим напрямом співпраці України та Латвії є розвиток маршрутів постачання та використанні інфраструктури у Балтійському регіоні. Зокрема, Україна готова запропонувати свої підземні сховища газу.
Шмигаль подякував Латвії за незмінну солідарність з Україною та підтримку українського енергетичного сектору.
Як повідомляв Укрінформ, українські інженерні групи провели обстеження комісованих станцій у Латвії, Литві, Словаччині, Австрії та Хорватії, щоб забезпечити необхідне для ремонту обладнання. На сьогодні визначено обладнання з Ризької ТЕЦ, у якому зацікавлені українські енергокомпанії . На демонтаж та транспортування до України обладнання з Ризької ТЕЦ німецький уряд зарезервуав 1 млн євро.
Фото: Міненерго
Джерело: ukrinform.ua (Економіка)
Новини рубріки
Укренерго не прогнозує відключень світла в суботу
26 червня 2026 р. 18:01
США відновили санкції проти російської нафти, – Офіс президента
26 червня 2026 р. 17:58