До зими в Україні планують відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації – Шмигаль

26 червня 2026 р. 18:06

26 червня 2026 р. 18:06


Україна розраховує до початку наступної зими відновити і побудувати понад 10 гігават генеруючих потужностей .

Про це заявив глава Міненерго Денис Шмигаль на полях конференції з відновлення України в польському Гданську.

До зими в Україні планують відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації – Шмигаль

За словами міністра, підготовка до осінньо-зимового періоду йде спільно з міжнародними партнерами. Основні напрямки роботи – відновлення пошкоджених енергооб'єктів, децентралізація генерації та посилення захисту критичної інфраструктури.

У ході профільної зустрічі представники України також обговорили з партнерами ініціативу Польщі щодо використання заморожених російських активів для відновлення української енергетичної інфраструктури.

Крім того, як розповів Шмигаль, учасники наголосили на необхідності подальшого посилення санкційного тиску на росію, зокрема, поступової відмови європейських країн від російських енергоносіїв та ядерних технологій.

Нагадаємо, у березні міністр говорив , що уряд планує відновити близько 4 ГВт енергогенерації, пошкодженої внаслідок російських атак. Шмигаль також розповів , скільки газу планують накопичити у сховищах до наступної зими.

Варто також зазначити, що на зустрічі «енергетичного Рамштайну» в Гданську міжнародні партнери оголосили про щонайменше 375 млн євро допомоги для відновлення енергетичної інфраструктури України та внесків до Фонду підтримки енергетики.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

До зими в Україні планують відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації – Шмигаль

Джерело: www.slovoidilo.ua (Економіка)