Україна та Польща співпрацюватимуть у сфері довкілля та хімічної безпеки

26 червня 2026 р. 19:58

26 червня 2026 р. 19:58


Під час Конференції URC2026 Україна і Польща підписали два документи - про розвиток екологічного фінансування та підтримку в межах виконання євроінтеграційних зобов'язань України у сфері хімічної безпеки.

Про це повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України , передає Укрінформ.

Зокрема, заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олександр Краснолуцький та президент Правління Національного фонду охорони довкілля та водного господарства Польщі (NFOŚiGW) Дорота Завадська-Степняк підписали Лист про наміри щодо співпраці та обміну досвідом.

Домовленості охоплюють розвиток екологічного фінансування та підготовку України до адміністрування структурних фондів Європейського Союзу. Це дозволить ефективніше використовувати європейські фінансові інструменти і створити сучасну модель фінансування природоохоронних заходів.

Крім того, Краснолуцький та президент Бюро з хімічних речовин Республіки Польща Агнєшка Дудра підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері хімічної безпеки.

Документ визначає напрями взаємодії у питаннях управління ртуттю, моніторингу стійких органічних забруднювачів, а також створення системи попередньої обґрунтованої згоди (PIC) для торгівлі небезпечними хімічними речовинами.

Як повідомляв Укрінформ, кошти нового пакету підтримки від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) будуть спрямовані на реалізацію проєктів, які безпосередньо впливають на життя людей в Україні.

Фото: me.gov.ua

Україна та Польща співпрацюватимуть у сфері довкілля та хімічної безпеки

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)