вологість:
тиск:
вітер:
Розвиток напряму реабілітації, оновлення лікарень та комікс про Конана: про роботу Чернівецької обласної ради у 2024 році
Що буде із санаторієм «Брусниця», чи об’єднають обласну дитячу лікарню з міською та які соціальні проєкти підготувала обласна рада – найважливіше зі звіту Олексія Бойка.
2024 року обласна рада спільно з волонтерами передала військовим понад 120 автомобілів. Також для потреб військовиків облаштували реабілітаційний центр національної мережі RECOVERY. Для ветеранів ЗСУ відкрили театральний хаб, аби ті мали простір для перегляду вистав та спілкування.
Про роботу ради у 2024 році розповів голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко на зустрічі з журналістами.
Як він зауважує, пріоритетними залишаються допомога ЗСУ. Водночас в області розвивають напрямок реабілітації та процесу опісля неї. Про це свідчить відкриття нових центрів, як от RECOVERY чи «Ветеран Хаб». Якою буде подальша доля санаторію «Брусниця», що з об’єднанням дитячих лікарень та про новий друкований соціальний проєкт обласної ради – читайте далі.
Брусниця та діагностичний центр
Нині обласна рада працює над тим аби запрацювало комунальне підприємство «Бальнеологічний санаторій «Брусниця». Зокрема вчора, 19 грудня, на пленарному засіданні депутати обласної ради ухвалили рішення про перейменування закладу Комунальне підприємство «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій».
Окрім цього внесли зміни до Регіональної програми підтримки та розвитку ЧОКП «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на 2024–2027 роки, затвердженої торік.
Бойко додає, що наразі обласна військова адміністрація має розробити план розвитку. Зокрема визначити джерела фінансування санаторію, а також провести аудит його попередньої діяльності.
Та поки «Брусниця» ще не може повноцінно функціонувати, у Чернівецькому обласному медичному діагностично-реабілітаційному центрі відкрили реабілітаційно-бальнеологічне відділення.
«У діагностичному центрі зараз є 10 ван. І там буде така ж сама вода, як у “Брусниці”. Ми отримали безкоштовно від наших партнерів машину, на яку чекали півроку. Вони зараз будуть возити воду. У діагностичному комунікації передбачені й вода буде розподілятися по всіх ваннах. Фактично зараз у нас буде “Брусниця” на вулиці Небесної Сотні», – каже Бойко.
Оновлення медичних закладів
Продовжуючи тему медицини, цього року оновили техніку та відділення у комунальних медичних закладах краю. У Буковинському клінічному онкологічному центрі відкрили стаціонарне паліативне відділення. Також заклад отримав лінійний прискорювач.
У Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні оновили відділення реабілітації та дитячої неврології, а також завершили ремонт у кардіоонкогематології.
На базі Чернівецької обласної клінічної лікарні запрацював центр мікрохірургії ока, а у клінічному кардіологічному центрі відкрили реконструйований корпус поліклініки, нове відділення реабілітації для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, а також оновили відділення інтенсивної терапії.
Об’єднання дитячих лікарень
Раніше ми розповідали, що об’єднання дитячих лікарень: обласної та міської призупинено. Процес зупинили, бо юридично неможливо зробити заклад, де засновником буде й міська, й обласна влади. Тому зараз питання полягає в тому, хто до кого приєднається: обласна до міської чи ж навпаки. Як зазначав міський голова Роман Клічук під час річного звіту, місто хоче, щоб до міської приєдналася обласна, а обласна навпаки.
На запитання журналістів, хто все таки поступиться та хто стане засновником Олексій Бойко відповів так:
– Погоджуюсь на будь-який розвиток подій стосовно об’єднання лікарень. Необхідно нарешті вже об’єднати ці заклади, бо це величезна справа і ви побачите результат. Спеціалістів не будуть перекидати з одного місця в інше, не буде порожніх приміщень. Першочергово треба план, що треба зробити від департаментів, бо я його не бачив. Далі необхідно ухвалити рішення на сесії. Я думаю, просто департаменти охорони здоров’я ОВА та міськради мають вивчити все, знайти порозуміння й запропонувати нам план.
Проєкти обласної ради
2024 року команда обласної ради презентувала книгу «Про що мріють ангели». У ній 25 історій дітей, котрі загинули через російські ракети. Це не документальний жанр – у виданні зібрано їхні мрії. Авторка – Марина Шварцман .
Це не єдиний схожий проєкт обласної ради. Зокрема анонсували, що невдовзі презентують комікс про розвідника із позивним Конан.
Це другий соціальний проєкт, реалізований командою Чернівецької обласної ради, що передбачає друковане видання.
«Ми прагнули зацікавити перш за все дітей, яким хотіли представити сміливого українського воїна. Так ми створили розповідь у вигляді коміксу. Це урок, де шкільний учитель розповідає свою історію, а учителем у цьому коміксі став Конан», – зазначають автори проєкту.
Фото Ігоря Константинюка
Західна Україна
Інформує: Shpalta.media
Джерело: bukovyna.onlineНовини рубріки
Чернівецька область отримає майже 134 мільйони гривень на придбання шкільних автобусів
30 грудня 2024 р. 16:08
У Чернівцях змінили графік руху комунального транспорту на 31 грудня: що відомо
30 грудня 2024 р. 16:08
Київстар впроваджуватиме супутниковий зв’язок Starlink в Україні
30 грудня 2024 р. 16:08