Поліцейські Буковини закликають подбати про безпеку дітей в інтернеті

09 січня 2025 р. 10:13

09 січня 2025 р. 10:13


Поліцейські Буковини закликають подбати про безпеку дітей в інтернеті

Інтернет став не тільки найбільшим джерелом інформації, але й важливим інструментом для навчання, спілкування та розвитку. Крім корисної інформації, мережа містить також небезпечний контент. Правоохоронці області дають важливі рекомендації як навчити дітей безпечній та відповідальній поведінці у віртуальному просторі.

Перш за все у Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області нагадують про важливість встановлення на гаджеті дитини антивірусної програми, яка блокуватиме рекламу та вікна, що спливають.

Поясніть дитині, що не можна публікувати свій номер телефону, адресу проживання, школи, гуртків, друзів чи родичів – це персональні дані, які не підлягають розголошенню.

Зверніть увагу на те, що під час створення паролів треба будувати довгі комбінації з букв та цифр, які буде складно вгадати. Наголосіть, що це також конфіденційна інформація, яку не можна давати нікому, крім батьків.

Навчіть дитину остерігатися незнайомців, які пропонують зустрітися чи випитують особисту інформацію. Поясніть, що зловмисник може приховувати своє справжнє обличчя за чужою аватаркою, а при зустрічі може зашкодити фізично або ошукати на відстані.

Станьте другом своїй дитині у соціальних мережах, наголосіть, що небезпечно додавати у друзі незнайомих людей. Стежте за спільнотами, в яких спілкується дитина, адже існують групи які нав’язують поведінку, що може зашкодити.

Своїми діями і словами ви повинні завоювати прихильність дитини, щоб у разі виникнення проблем вона могла без вагань звернутися до вас по допомогу.

Також поясніть дитині, що не можна відкривати листи від незнайомців та не можна переходити за підозрілими посиланнями, адже вони можуть містити віруси, програми-шпигуни, які збирають конфіденційну інформацію.

Зауважте дитині, що в інтернеті не можна публікувати те, за що їй може бути соромно чи те, що інші люди можуть використати як шантаж, залякування, маніпулювання.

Розкажіть дитині, як себе поводити у випадку кібербулінгу – знущання, образ, поширення пліток, жорстоких жартів, демонстрації зображень принизливого змісту в соціальних мережах. Якщо дитину ображають, вона повинна вимагати припинення цього, показати, що не терпітиме ганебного ставлення до себе і обов’язково розказати про все батькам, вчителям чи знайомим, яким довіряє. Дитина повинна знати, що це не буде розцінюватися як слабкість, а навпаки – найкращий та найшвидший метод припинення протиправних дій кривдників.

https://cv.npu.gov.ua/news/politseiski-bukovyny-zaklykaiut-podbaty-pro-bezpeku-ditei-v-interneti?fbclid=IwY2xjawHsVI5leHRuA2FlbQIxMAABHUpOOghq7n3kybiFcDyhnuGvx9oVX7O2VicikYFMkJj06dbpPSV32aPMxw_aem_iN4-SZ4hBZKgjvkF4C9SXA

Поліцейські Буковини закликають подбати про безпеку дітей в інтернеті

Джерело: bukovyna.online