Зеленський в ООН: Росія перетворює електростанції інших країн на «брудні бомби»

19 вересня 2023 р. 22:07

19 вересня 2023 р. 22:07


Росія не тільки поширює свої ненадійні технології будівництва атомних електростанцій, але й перетворює електростанції інших країн на справжні «брудні бомби».

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав, виступаючи під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН, передає кореспондент Укрінформу.

Відео: Офіс Президента

«Світ неодноразово був свідком того, як Росія використовувала енергію як зброю. Кремль озброював нафту і газ, щоб послабити лідерів інших країн. Зараз загроза ще більша. Росія озброює ядерну енергію. Вона не лише поширює свої ненадійні технології будівництва атомних електростанцій, але й перетворює електростанції інших країн на справжні брудні бомби», - сказав Зеленський.

Як приклад він навів Запорізьку електростанцію, яку країна-агресор обстріляла, окупувала і тепер шантажує інших витоками радіації.

«Чи є сенс скорочувати ядерну зброю, коли Росія озброює атомні електростанції? Страшне питання. Глобальна архітектура безпеки не пропонує жодної відповіді чи захисту від такої підступної радіаційної загрози... І поки що не існує жодної відповідальності для радіаційних шантажистів», - підкреслив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України упродовж двох днів перебуватиме в Нью-Йорку, де бере участь у зустрічах високого рівня в рамках 78-ї Генеральної Асамблеї ООН. Заплановані, зокрема, його виступи в залі Генасамблеї, на засіданні Ради Безпеки ООН , а також двосторонні та багатосторонні контакти з іноземними лідерами.

У четвер, 21 вересня, Володимир Зеленський у Вашингтоні має зустрітися з президентом США Джо Байденом.

Фото: ООН

Зеленський в ООН: Росія перетворює електростанції інших країн на «брудні бомби»

Джерело: ukrinform.ua (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua