вологість:
тиск:
вітер:
Як Україна намагається повернути своїх воїнів із пекла чеченського полону: що розповіли ті, хто через це пройшов
Українська правозахисна група "Січ" стала на передову боротьбу за визволення наших полонених, які опинились у Чечні. Як все відбувається і що їм вдається дізнатися? Юристка організації Юлія Полєхіна розкрила в інтерв'ю деякі деталі, що шокують.
Скільки українців зараз у Чечні?
Точна цифра невідома, але, за попередніми даними, у Чечні можуть перебувати понад 30 українських військовополонених. Цю інформацію група отримала з різних джерел, включаючи свідчення полонених, які вдалося врятувати.
Як "Січ" збирає інформацію?
Одна з головних історій, яку вдалося дізнатися, належить парубкові на ім'я Роман. Він потрапив у полон, коли "вагнерівці" продали його чеченцям.
"Поводилися страшно, били, не давали їсти, допитували. У туалет полонені ходили там, де їх тримали. Не вели ніяких кримінальних справ, кабінетів, слідчої процедури. «Вагнерівці» ганяли по підвалах, били палицями, ногами, імітували розстріли. А потім сказали: "Ви своє вже відспівували, ми передаємо вас чеченцям»", – передає розповідь Романа Юлія.
Після "передачі" чеченцям їхні умови трохи покращали, але не сильно.
Які проблеми з обмінами?
Основна складність, каже Юлія, – це система у Чечні. На відміну від інших регіонів росії, де легше домовитися про обмін, у Чечні ситуація складніша через закритість та відмінності в менталітеті. До того ж російські адвокати не завжди охоче йдуть на контакт із українськими представниками.
"Зараз є інформація, що в Курській області в наших військових потрапили в полон нові "кадировці". Ми побачили надію на обмін", – заявила Полєхіна.
Чи відбувається обмін?
Іноді інформація про бранців з'являється лише через місяці, коли Червоний Хрест підтверджує їхнє місцезнаходження. Буває, що полонених передають між підрозділами, і сліди губляться.
"Люди в Україні навіть згодні платити викуп за своїх рідних. Але й це не завжди допомагає. Багато хто з українців, які розшукують рідних, вже зневірилися, що знайдуть їх або зможуть звільнити", – каже Юлія.
Що можна зробити?
«Січ» та інші правозахисники працюють над тим, щоб привернути увагу до цих проблем та знайти способи звільнення полонених. Навіть незважаючи на розпач і складнощі, вони продовжують боротися за справедливість і свободу для тих, хто опинився в тяжкому стані.
Нагадаємо, ТЦК перерахував важливі відомості, які мають бути у сімей військовослужбовців ЗСУ
Раніше ми писали про те, щоб бійці "Азова" не потрапили до списку звільнених: українці затіяли суперечку в соціальних мережах
Крім того, Знай.ua повідомляв, росіяни відправляють молодь з бідних країн Африки та Азії "на забій": заради чого вони погодилися
Джерело: znaj.ua warНовини рубріки
На Херсонщині семеро постраждалих унаслідок російського обстрілу
15 січня 2025 р. 08:47
Надсекретний довгобуд: у США тривають роботи зі створення гіперзвукового суперлітака
15 січня 2025 р. 08:47
Ворог атакував енергетичну інфраструктуру – мер Львова
15 січня 2025 р. 08:46