вологість:
тиск:
вітер:
Перші зенітні FPV-дрони проти "Шахедів", для чого рашистам гібрид Т-80 і Т-90 та інші новини тижня
Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Зенітні дрони проти "Шахедів"
Одразу декілька джерел показало нові українські розробки спеціальних зенітних дронів, які мають взяти на себе роль вкрай дешевих засобів для знищення ворожих БПЛА, зокрема "Шахедів".
Спершу з'явилось відео з такими неназваними дронами на одному з українських Telegram-каналів. Також зазначалось, що швидкість таких БПЛА складає до 280 км/год, бойова частина - 0,5 кг, а окрім того дрон має автоматичне донаведення на ціль.
Другим джерелом, вже із вказівкою на те, що ще одна розробку здійснила спільнота "Дикі шершні", став Telegraph . За наведеною інформацією, зенітний дрон під назвою Sting, хоча можливо оригінальна назва розробки українська - "Жало", може розганятися до 160 км/год та підійматися на понад 3 км. У ньому також має бути використано автозахоплення цілі, але вага бойової частини не вказана. Розповідаємо, яку головну задачу вирішили українські розробники .
Румунські танки
Хоча румунський ОПК за часів "Варшавського договору" вмів виготовляти свої танки на власних потужностях, на даний момент компетенції по повному циклу виробництва бронетанкової техніки наразі втрачені, сама Румунія вважається уже "країною з кораблебудівними компетенціями".
Пілоти російських літаків
Вранці 21 жовтня 2024 року Головне управління розвідки Міноборони України повідомило про епізод, який трапився із пілотом стратегічного бомбардувальника Ту-22М3 Дмітрієм Голєнковим, воєнним злочинцем на посаді начальника штабу ескадрильї – його знайшли у яблуневому саду з множинними травмами голови, завданими ймовірно молотком.
Ліквідований пілот стратегічної авіації "ВКС РФ" був відповідальний зокрема за удари по ТРЦ в Кременчуку 27 червня 2022 року та по житловому будинку в Дніпрі 14 січня 2023 року. Тому цю подію можна вважати важливим прецедентом. Розповідаємо, скільки в РФ може бути пілотів Ту-22М3, Ту-95МС, Ту-160 і МиГ-31К, та чи легко їх "дістати .
Виробництво артилерії в РФ
Британська аналітична установа RUSI оприлюднила свою об'ємну доповідь з аналізом "слабких місць" виробництва артилерійського озброєння та боєприпасів на потужностях військово-промислового комплексу РФ, з тим щоб "просаджувати" потенціал ворога асиметричними методами.
Ця доповідь цінна зокрема тим, що дає систематизоване уявлення про те, які саме підприємства в Росії можуть виготовляти артилерійське озброєння та боєприпаси, та який обсяг виробництва вони при цьому можуть показати. Розповідаємо, де розміщені основні заводи РФ по виробництву артилерії е розміщені основні заводи РФ по виробництву артилерії та скільки стволів на рік можуть робити.
Гібрид Т-80 та Т-90
У соцмережах з’явились фото доволі специфічного зразка бронетехніки, який створили російські окупанти – вони на корпус від танка Т-80БВК поставили башту від танка Т-90А, а захист цієї машини вони зміцнили екранами з блоками динамічного захисту.
Відповідні фото оприлюднив ресурс btvt_2019, час та місце дії при цьому не розкриваються. Розповідаємо, чому росіянам знадобився гібрид із корпусу Т-80 та башти Т-90 , та про яку тенденцію це каже.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Прикордонники знищили три спостережні пункти армії РФ на Запорізькому напрямку
30 жовтня 2024 р. 02:41
Керівник ЦПД: Американські ЗМІ применшують проблему долучення КНДР до війни в Україні
30 жовтня 2024 р. 02:36
Росія продовжує воєнні злочини проти українців, вдаючись до тортур та насильства - доповідь ООН
30 жовтня 2024 р. 01:22