вологість:
тиск:
вітер:
КНДР випробувала найпотужнішу ракету за весь час: може досягти будь-якої точки Європи чи США
Пхеньян провів випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети, яка призначення для доставки ядерних зарядів, тип якої та назва на момент публікації матеріалу невідомі. Її пуск був зафіксований сьогодні, 31 жовтня, близько 7:10 за місцевим часом (близько 00:10 за Києвом) з району Пхеньяну у напрямі Японського моря.
За даними Сеулу та Токіо, які були оголошені представникам оборонних відомств країн, під час польоту ракета успішно піднялась на рекордну висоту у 7000 км та впала на захід від острова Окушірі, що поряд із Хоккайдо. Політ тривав 86 хвилин.
Попри те що інертна бойова частина впала за 1000 км від місця пуску, величезна висота траєкторії для випробувань означає те, що при запуску ракети за звичайною траєкторією вона матиме дальність понад 17 тисяч км. А це означає можливість досягти будь-якої точки США та Європи. Фактично з такою дальністю Пхеньян не дістає лише до частини Південної Америки.
Вважається, що це була твердопаливна ракета нового типу або модернізацією Hwasong-18. Офіційно у КНДР також повідомили про запуск, але не додали жодної інформації щодо ракети, лише заявивши про те, що він був рекордним.
Варто зазначити, що єдиною відомою міжконтинентальною балістичної твердопаливною ракетою КНДР вважається саме Hwasong-18. Вперше про нього стало відомо у 2021 році, а перший політ ракета здійснила 13 квітня 2023 року. Загалом було здійснено три успішних пуски цієї ракети поспіль, під час яких вона досягла висот до 6,5-6,6 тисячі кілометрів.
Модуляція цих запусків Hwasong-18 вже по "бойовій" траєкторії показує, що це про дальність від 14 до 16 тисяч км, залежно від ваги бойової частини.
Водночас для досягнення Каліфорнії з КНДР необхідно мати дальність до 10 тисяч кілометрів, а Нью-Йорка - до 11 тисяч, а найбільш віддаленої Флориди - 12 тисяч кілометрів. Щодо Європи, то від Пхеньяну до Лісабону - 10 тисяч кілометрів.
Зазначимо, що наявні фото та виявленні можливості Hwasong-18 прямо вказують на те, що джерелом технологій, рішень та вочевидь комплектуючих для її розробки стала РФ. Бо у Hwasong-18 прямо простежуються російський "Тополь-М" та "Ярс", який є його модернізацією.
Чи є запущена 31 жовтня КНДР міжконтинентальна бойова ракета оновленою версією Hwasong-18 чи ні - невідомо. Як мінімум до публікації Пхеньяном фото пуску.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Бездарну подорож окупантів перервала міна: БМП рф перетворили на «палаючий брухт»
31 жовтня 2024 р. 11:54
Війська рф продовжують тероризувати Донеччину: загинули щонайменше чотири людини
31 жовтня 2024 р. 11:54
Шпигуни, диверсанти, бойовики: ворог тероризує північний кордон
31 жовтня 2024 р. 11:54