Boeing спробувала "підзаробити" на контракті в $23,8 млрд на запчастини до C-17, і це показав аудит Пентагону

31 жовтня 2024 р. 15:43

31 жовтня 2024 р. 15:43


Boeing має контакт з військово-повітряними силами США на забезпечення запасними частинами до військово-транспортних літаків C-17 Globemaster на період 2021-2031 років, при цьому обсяг цього контракту складає аж 23,8 мільярдів доларів.

Проведений аудит від Генерального інспектора Пентагону показав, що при реалізації цього контракту має місце суттєва переплата по деяким видам комплектуючих, за що несуть відповідальність разом ВПС США та Boeing. Про це йдеться в публікації французького порталу Opex360.

Від Defense Express тут вважаємо за потрібне якби наперед окреслити – хоча далі по тексту мова йтиме про відносно незначні обсяги виявлених переплат, сам цей приклад ілюструватиме глибину моніторингу оборонних закупівель в США і заодно один із аспектів кризи однієї з провідних аерокосмічних корпорацій.

Якщо продовжувати далі, то там для початку мова про те, що за контрактом на комплектуючі до C-17 Globemaster "Боїнг" має постачати 46 позицій, із яких по 12 таки було виявлено і підтверджено факт переплати орієнтовно на 1 мільйон доларів, а ще по 25 позиціям – "не знайшлось історичних даних для порівняння ціни".

Найбільш яскравими прикладами "заробіку" виявилось зокрема те, що дозатори мила по 2 тисячі доларів за одиницю продавались по ціні в 151 тисяч доларів за одиницю, ну і також, що ковпачки для захисту від вологи та пилу продавались в 50 разів вище за ринкову ціну.

Boeing спробувала "підзаробити" на контракті в $23,8 млрд на запчастини до C-17, і це показав аудит Пентагону

При цьому відзначається, що факт подібних "заробітків" на ступені готовності флоту C-17 Globemaster не відображається ніяк, але мовляв командування ВПС США має суворіше стежити за тим, як відбуваються закупівлі.

В свою чергу, сама Boeing відреагувала в ключі, що мовляв у звіті Генерального інспектора Пентагону наводяться некоректні порівняння по вартості тих чи інших комплектуючих, і що цінники було виставлено адекватно.

За даними довідника The Military Balance 2024, в строю ВПС США на початок цього року налічувалось 146 військово-транспортних літаків C-17. Раніше ми розповідали про те, скільки C-17 можуть одразу підняти в повітря США, і чому це нам важливо , бо це цікавий приклад, який описує оперативні можливості США по військовій логістиці.

Boeing спробувала "підзаробити" на контракті в $23,8 млрд на запчастини до C-17, і це показав аудит Пентагону

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua