вологість:
тиск:
вітер:
Майже пів мільярда дітей у світі потерпають від збройних конфліктів та воєн - Save the Children
Близько 19 відсотків дітей світу змушені жити в зонах, де не вщухають війни, підрахували в добродійній організації Save the Children.
Про це повідомляє DW .
Торік близько 473 мільйони дітей у всьому світі проживали в зонах конфліктів - це більш ніж удвічі більше, ніж 30 років тому. Такі дані оприлюднила в четвер, 31 жовтня, благодійна організація Save the Children в Берліні.
Так само зросла і кількість тяжких злочинів проти дітей, скоєних під час конфліктів. Зазначається, що у 2023 році було зафіксовано 31 721 підтверджений випадок таких злочинів, що на 15 відсотків більше, ніж у попередньому році.
В Україні Save the Children зафіксувала у 2023-му найвище число воєнних атак на школи - серед 2414 нападів на школи та лікарні по всьому світу, що було більше, ніж будь-коли за останні десять років.
У дослідженні благодійної організації Україна також позначена як один з трьох регіонів, де зафіксована найбільша кількість дітей-жертв війни, - разом з Ефіопією та Сектором Гази. Загалом у 2023 році були вбиті або покалічені 11 338 - в середньому 31 дитина на день.
За кількістю постраждалих дітей до загальної кількості населення найнебезпечнішим регіоном виявився Близький Схід.
За інформацією благодійної організації, доповідь ґрунтується на даних Інституту дослідження проблем миру Prio, що базується в Осло, а також на звітах Організації Об'єднаних Націй (ООН). Зона конфлікту визначається у звіті як територія в радіусі 50 кілометрів навколо місця, де протягом року відбулася щонайменше одна "конфліктна подія". За даними Save the Children, у 2023 році у світі точилися 59 воєн за участі держав.
Повномасштабна війна Росії проти України триває з 24 лютого 2022 року. За верифікованими даними станом на 26 жовтня 2024 року, в Україні загинули 583 дитини та понад 1655 зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Але до першого листопада ця цифра вже виросла.
Нагадаємо, від війни, яку розпочала Росія проти України, постраждали і дорослі, і діти, які мають право право на статус «дитина війни».
Статус «дитина війни» в українському суспільстві традиційно пов'язують з усіма збройними конфліктами. Стереотип виник через поширення цього статусу для громадян України, яким на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. Таке визначення наведене в Законі України «Про соціальний захист дітей війни». Цим же законом передбачена державна соціальна підтримка та пільги особам із цим статусом.
Джерело: zn.ua (Війна)Новини рубріки
На Украну зайшла нова група "шахедів", тривогу оголосили у Сумській та Чергнігівській областях
01 листопада 2024 р. 05:35
Балістика загрожує південним регіона України, росіяни запустили ракети з Криму
01 листопада 2024 р. 05:09
Російські окупанти продовжують зачищати інформаційне поле
01 листопада 2024 р. 04:53