вологість:
тиск:
вітер:
Бійці ЗСУ застосували на Курщині американський керований снаряд M712 Copperhead "родом" з 1970-х років
В соцмережах уже почали з’являтись повідомлення про те, що під час операції на Курщині бійці Сил оборони України в одному із епізодів боїв використали навіть керований снаряд типу M712 Copperhead, який має калібр 155-мм та наводиться за лазерним променем.
Особливість ситуації тут полягає в тому, що M712 Copperhead був створений та серійно вироблявся в США у 1970-хх роках, по суті є представником ще першого покоління керованих снарядів, тому поява такого боєприпасу на полі бою в сучасних умовах виглядала м’яко кажучи малоймовірною.
(нижче наводимо скріншот оригінального повідомлення із соцмереж).
Зазначається, що керований снаряд M712 Copperhead був застосований для ураження металевої вежі зв’язку східніше Суджі, всього на ціль було витрачено три такі керовані снаряди. Стрільба такими снарядами велась із гаубиці M777.
Особливість M712 Copperhead полягає в тому, що на ціль він наводиться за лазерним променем, дальність стрільби складає в діапазоні від 3 до 16 кілометрів. Маса самого снаряда при цьому складає 62,4 кілограми.
Серійне виробництво M712 Copperhead стартувало у 1978 році, на даний момент не ведеться. Вперше такі снаряди Армія США використала під час операції "Буря в пустелі", усього було відстріляно 90 таких боєприпасів.
У відкритому доступі можна знайти цифри, що станом на 1995 рік в розпорядженні збройних сил США залишалось загалом до 20 тисяч керованих снарядів M712 Copperhead.
Також можна зустріти інформацію, що у 2017 році урядові війська Лівану отримали від США "декілька сотень" снарядів M712 Copperhead для протидії підрозділам ІДІЛу.
Від Defense Express в даній ситуації вважаємо наголосити на такому моменті – наразі не є відомим, із яких джерел та в якій кількості Сили оборони України могли отримати M712 Copperhead для застосування проти російських окупантів. Однак сам варіант використовувати керовані боєприпаси з лазерною підсвіткою для ураження ворожих цілей має свою перспективу особливо на тлі активного використання ворогом засобів радіоелектронної боротьби.
В одній з наших публікацій ми писали про те, як в ЗСУ викорисовують трофейні російські високоточні снаряди "Краснополь" і чому не все так просто . Згадка про "Краснополь" тут більш ніж доречна, оскільки є всі підстави вважати, що у свій час СРСР просто "запозичив" для цього керованого снаряда, прийнятого на озброєння у 1986 році технологічні рішення від американського M712 Copperhead.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Генштаб: Росія за три місяці випустила по Україні 4300 ударних дронів, 71% із них - знищені
05 листопада 2024 р. 17:41
Опанування Patriot: ще одна група українських військових завершила навчання у Німеччині
05 листопада 2024 р. 17:41
Зрадники готували удари по аеродрому на Прикарпатті
05 листопада 2024 р. 17:40