вологість:
тиск:
вітер:
Чому смартфони в Україні некоректно висвітлюють час та геолокацію: роз'яснення Генштабу
У Генштабі підтвердили, що час та геолокація на смартфонах може висвітлюватися некоректно через роботу радіолокаційної боротьби . Вона допомагає відбивати атаку ворожих безпілотників.
Військові зазначили, що в ході проведення заходів з відбиття повітряних атак російських окупантів застосовуються засоби радіоелектронної боротьби. Зокрема, для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS (спуфінг).
"Побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу. Враховуючи зазначене, доцільно відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися" , — йдеться у заяві фахівців з радіоелектронної боротьби у Генштабі ЗСУ.
Збої геолокації та часу у смартфонах: що відомо
Українці 5 листопада почали скаржитися на збій у роботі годинників у смартфонах. У деяких користувачів вони "поспішають". Окрім того, на телефонах з’являється неправильне місце розташування.
У соцмережах українці стверджують, що інколи їхні смартфони раптово переводять годинники на годину вперед чи назад. Крім того, в декого різко змінюється геолокація — хтось може "опинитися" в іншій області України, а то й взагалі у Курській чи в Білорусі.
Фото: TrueUA
Дехто у соцмережах повідомляє, що геолокація в Google Maps часто дає збої. Подекуди це впливає на роботу деяких додатків, наприклад таксі, що ускладнює виклик автомобіля на коректну адресу. Дехто з користувачів звернув увагу, що найчастіше таке стається через роботу РЕБів під час повітряних тривог.
Нагадаємо, раніше керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що картографічний вебсервіс від компанії Google "засвітив" позиції української армії . На знімках видно розміщення військових систем Сил оборони. Він також наголосив, що росіяни вже активно розганяють ці знімки.
Згодом прес-служба компанії Google відреагувала на звинувачення в тому, що нею були опубліковані супутникові знімки з оновленими картами військової інфраструктури України. Там запевнили, що вони були зроблені ще понад рік тому і походять із загальнодоступних джерел.
Підписуйтеся на нас в , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Джерело: trueua.info (Війна)Новини рубріки
Холод і вітер: як вони вже вплинули на поле бою на Харківщині
05 листопада 2024 р. 22:29
Як зміниться світ після перших боїв ЗСУ з військами КНДР: заява Зеленського
05 листопада 2024 р. 22:09
Росія накопичила не менше 500 «Оніксів» та 120 ракет Х-101/555 - військовий експерт
05 листопада 2024 р. 22:08