Генерал армії боснійських сербів зізнався у підбурюванні до геноциду

14 листопада 2024 р. 22:45

14 листопада 2024 р. 22:45


Проте родичи жертв цього геноциду визнання Радислава Крстича зустріли скептично.

Як повідомляє The Guardian, інші військові злочинці вже зробили аналогічні заяви, щоб добитися дострокового звільнення з в'язниці. Групи кампанії «Матері Срібниці» та «Асоціація жертв і свідків геноциду» припустили, що визнання було хитрощами, щоб добитися дострокового звільнення.

Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі

Генерал Армії боснійських сербів, засуджений військовим трибуналом у Гаазі за різанину в Сребрениці, що відбулася в 1995 році, зізнався в «пособництві та підбурюванні до геноциду».

Вижили й сім'ї понад 8300 осіб, які загинули внаслідок масового вбивства, скептично поставилися до визнання командира корпусу Крстича, який керував нападом на мусульманський анклав Сребрениця та стратою захоплених чоловіків та хлопчиків.

Крстич був першим обвинуваченим, засудженим за геноцид Міжнародним кримінальним трибуналом по колишній Югославії у 2001 році та засудженим до 46 років ув'язнення. Його визнання було зроблено на підтримку апеляції про дострокове звільнення після 26 років у низці в'язниць по всій Європі.

У листі Крстич заявив, що підтримує резолюцію, ухвалену Генеральною Асамблеєю ООН у травні, в якій відзначається річниця геноциду, а 11 липня оголошується офіційним днем ​​пам'яті жертв.

«Моє ім'я згадується, тому що я допомагав і підбурював до геноциду, моє ім'я згадується, тому що я вчинив неймовірний і непробачний злочин. Я не перепрошую, я не шукаю виправдання; я не шукаю розуміння, бо знаю, що не зможу і не отримаю його», - написав 76-річний колишній генерал.

«Кожен момент кожного дня я думаю про жертви геноциду в Сребрениці, я сумую за ними і молюся за їхні душі. Я знаю, що мати і сестра невинної жертви не повірять, що ці слова є правдивими; я також знаю, що мої слова не можуть полегшити біль чи страждання, які ніколи не зникнуть».

Він сказав, що коли його колись звільнять, він попросить дозволу відвідати меморіал Сребрениці у селі Поточарі, «щоб вклонитися жертвам і вибачитися».

Іва Вукушич, експерт з військових трибуналів та доцент кафедри міжнародної історії в Утрехтському університеті, сказав: «Можливо, він просто боїться померти у камері. Але, можливо, можливо, він щирий».

Мілан Дініч, директор із контент-стратегії та інновацій в дослідній організації YouGov, зазначив, що в ході опитування, проведеного в Сербії в травні, 82% опитаних заявили, що не вважають події в Сребрениці геноцидом.

«Я не вірю, що цей лист вплине на громадське сприйняття в Сербії, - сказав Дініч. - Але цей лист може привернути значну увагу в академічних дослідженнях, де він може вплинути в довгостроковій перспективі».

Фото: обеліск на меморіалі Сребрениці

Сергій Семенов

Генерал армії боснійських сербів зізнався у підбурюванні до геноциду

Джерело: lenta.ua (Війна)