Міноборони аналізуватиме досвід роботизованих операцій на полі бою

15 листопада 2024 р. 01:47

15 листопада 2024 р. 01:47


Підрозділ передового досвіду роботизованих операцій Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони аналізуватиме досвід роботизованих операцій на полі бою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони .

«Підрозділ передового досвіду роботизованих операцій Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони, формування якого почалося на початку поточного року, вже має низку важливих досягнень у сфері робототехніки та IT-систем, а також вивчення досвіду їх використання на полі бою», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за час роботи підрозділу його спеціалісти провели 10 польових досліджень вивчення бойового досвіду застосування роботизованих систем, зокрема, використання FPV-дронів та VR/AR симуляторів. А також розробили рекомендації щодо підготовки операторів БПЛА і роботизованих систем у підрозділах Сил оборони; навчальні програми для бойових систем DELTA і Кропива та для налаштування платформи Mobile Device Management (MDM); сформували та постійно оновлюють «Каталог НРК» (наземних роботизованих комплексів) та «Каталог військових симуляторів та тренажерів». Окрім того, долучилися до практичної реалізації загальних правил кібергігієни у війську; провели тренінги для понад 3 000 військових, що вже використовують навички на передовій.

Загалом фахівці підрозділу реалізовують проєкти за 4 напрямками: підготовка та освіта, збір та аналіз бойового досвіду, розробка концепцій та їхня перевірка, а також розробка пропозицій до доктрин та стандартів. Підрозділ створено як прототип Центру передового досвіду роботизованих операцій (COE RO, Center of Excellence of Robotic Operations).

За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, сучасна війна потребує сучасних знань, щоб створити асиметричну перевагу на фронті.

«Підрозділ передового досвіду допомагатиме створювати цю перевагу. Експертність і пропозиції профільних спеціалістів допоможуть не тільки зробити роботу систем та технологій ефективнішою, а ще й створити нові тактики стримування російських загарбників», — зазначила Черногоренко.

У Міноборони також зауважили, що підрозділ та його персонал активно працює, щоб забезпечити українських воїнів знаннями із застосування інформаційних та роботизованих систем для захисту країни.

Як повідомляв Укрінформ, у липні Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про спільну з Міноборони підготовку рішення щодо застосування роботизованих платформ .

Фото: Depositphotos

Міноборони аналізуватиме досвід роботизованих операцій на полі бою

Джерело: ukrinform.ua (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua