вологість:
тиск:
вітер:
20 мільярдів гривень на харчування для ЗСУ: оголошено нові тендери на 2025 рік
Закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» оголосила закупівлі харчування для Збройних Сил України на перше півріччя 2025 року. Очікувана вартість закупівель — понад 20 млрд грн.
Про це інформує Міністерство оборони України.
«Забезпечення військових належним харчуванням — це не лише питання здоров’я та комфорту, а й фактор, який безпосередньо впливає на моральний стан і бойову ефективність наших захисників. Ми повинні надати військовослужбовцям високоякісне та різноманітне харчування, зокрема через покращення його якості та впровадження сучасних стандартів і новітніх технологій. Ми продовжуємо вдосконалювати всі аспекти тилового забезпечення, щоб армія мала все необхідне для ефективного виконання бойових завдань», — зазначив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Наразі торги оголошені за поточною моделлю: постачальник самостійно визначає виробників товарів для Збройних Сил України.
Водночас для покращення якості продуктів і посилення контролю в новому договорі вже передбачено низку змін: деталізація описів продуктів, розширення об’єктів аудитів та перевірок, оновлення вимог до транспортування, перегляд штрафних санкцій тощо.
Згодом планується оголошення проведення закупівель для нової пілотної моделі закупівель, яка була презентована у вересні 2024 року. Цього тижня вже було оголошено рамкові угоди на сигнальні торги для виробників за окремими категоріями, а саме: овочі і фрукти, ковбасні вироби, м’ясо, молочні вироби та риба. Саме ці категорії товарів були обрані як такі, що потребують підвищеної уваги у питанні якості.
Пілотний проєкт постачання діятиме водночас з поточною моделлю у 2025 році в п’яти областях: Київській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській та Кіровоградській. Наразі ДОТ обирає контрагентів для подальшої кваліфікації та проведення, власне, сигнальних торгів, які заплановані на середину грудня.
«Цього року ми оголошуємо закупівлі заздалегідь, ще в листопаді, щоб гарантувати сталість постачання для військовослужбовців. Поточна логістична модель є відпрацьованою, знайомою та зрозумілою для учасників ринку, тому вона залишається передусім в областях, де проходить лінія зіткнення. Водночас „пілот“ має низку переваг, що дозволить підвищити контроль якості товарів та прямий контакт безпосередньо з виробниками», — зазначила Галина Літош, директорка програми харчування ДОТ.
Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України посилює співпрацю з виробниками та постачальниками речового забезпечення для ЗСУ .
Джерело: armyinform.com.uaНовини рубріки
Військові повідомляють про важку ситуацію на двох напрямках фронту: подробиці
15 листопада 2024 р. 17:53
Військові відзначають суттєве зниження ефективності російських "Калібрів": як це проявляється
15 листопада 2024 р. 17:53
Окупанти атакують Суми "шахедами": у місті лунають вибухи
15 листопада 2024 р. 17:53