Спроба обійти санкції через країни Центральної Азії не перекриває втрат рф у торгівлі з Європою

15 листопада 2024 р. 17:54

15 листопада 2024 р. 17:54


кремль продовжує використовувати країни Центральної Азії як хаби, що дають змогу обходити санкційні обмеження країн Заходу.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

У 2023 році Казахстан, Киргизстан та Вірменія збільшили імпорт із ЄС на суму, що майже ідентична зростанню їхнього експорту до росії. У 2023 році імпорт країнами ЄАЕС товарів із ЄС збільшився на 45%, сягнувши 13 млрд доларів США. Водночас експорт із цих країн до росії зріс на 43%, сягнувши близько 14,5 млрд дол. США.

У багатьох випадках товари фізично відразу прямують до рф, а через країни Центральної Азії здійснюють лише формальний платіж, щоб не порушувати європейські санкції.

Казахстан є оптимальним варіантом для організації паралельного імпорту — країна ближча до Європи та має протяжний кордон із росією. Експорт із Казахстану до росії зріс на 31,2 %, сягнувши 10,2 млрд дол. США проти 7 млрд дол. у 2021 році. Водночас у листопаді 2024 року Астана збільшила строки проведення платежів від російського бізнесу — від семи днів до місяця, вимагаючи додаткові документи з даними про відправників та отримувачів грошей.

Нагадуємо, російський уряд затвердив постанову про диференційовані розміри виплат за бойові травми та каліцтва.

Спроба обійти санкції через країни Центральної Азії не перекриває втрат рф у торгівлі з Європою

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua