вологість:
тиск:
вітер:
Київ та Захід схиляються до заморожування війни без визнаних кордонів - Financial Times
У Європі дедалі частіше лунають припущення, що найімовірнішим сценарієм завершення російсько-української війни стане заморожування конфлікту з відтермінуванням розв'язання територіальних питань на невизначений термін. Про це пише Алек Рассел, керівник відділу міжнародних новин газети Financial Times , у своїй авторській статті.
На його думку, у Брюсселі зростає надія, що наступного року можна буде досягти хоча б припинення вогню, навіть якщо повного врегулювання конфлікту не відбудеться. Особливу роль у цьому процесі європейці пов'язують із можливим посередництвом Дональда Трампа, попри певні побоювання щодо його дій.
Рассел зазначає, що хоча частина політиків продовжує наполягати на поверненні до кордонів 1991 року, у Києві, Вашингтоні та європейських столицях зміцнюється розуміння, що найбільш реалістичним результатом стане заморожений конфлікт. При цьому питання кордонів може бути відкладено на невизначений термін.
Серед обговорюваних варіантів - сценарій, що нагадує "корейський формат", але без американських військ, які охороняють демілітаризовану зону. Через вето Росії в Раді Безпеки ООН розміщення миротворців під егідою цієї організації здається малоймовірним. Замість цього, як припускає Рассел, у ролі миротворців можуть виступити європейські сили, розміщені на лінії розмежування.
Європейські уряди усвідомлюють ризик, що за відсутності реальних стримувальних механізмів Росія може відновити агресію. Проте настрої залишаються стримано оптимістичними. Хоча існує ризик, що Трамп може схилити Україну до поступок на користь Кремля, як зауважив один з європейських урядовців, це "не має стати капітуляцією України".
Серед ідей, які обговорюються в оточенні Трампа, - надання Україні гарантій безпеки. Вони, найімовірніше, не включатимуть обіцянки про членство в НАТО, але можуть передбачати зобов'язання з боку США та Європи "повернутися до боротьби", якщо Росія порушить нову угоду, як це було з Мінськими домовленостями.
Журналіст вважає, що запропонований сценарій, попри складнощі, може стати основою для зниження інтенсивності конфлікту, хоча ризик його відновлення залишається високим.
Джерело: socportal.info (Війна)Новини рубріки
На Курщині через удар ЗСУ поранення отримав північнокорейський генерал, — WSJ
22 листопада 2024 р. 00:01
Російська ракета "Орєшнік" була створена на базі "Рубежа", — Пентагон
22 листопада 2024 р. 00:01
Внаслідок удару України по Курщині поранено північнокорейського генерала – WSJ
21 листопада 2024 р. 23:56