Дрони та роботехніка для ЗСУ: Міноборони разом з депутатами працює над посиленням підтримки виробників

22 листопада 2024 р. 12:32

22 листопада 2024 р. 12:32


Міністерство оборони опрацьовує розширення інструментів фінансової підтримки виробників для ефективнішого забезпечення ЗСУ сучасною зброєю, зокрема безпілотниками та роботизованими системами, що також дасть змогу прискорити локалізацію виробництва.

Про це йшлося під час засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, в якому взяли участь заступник міністра оборони Дмитро Кліменков та директор департаменту політики закупівель Міністерства оборони Гліб Канєвський.

Представники Міноборони обговорили з народними депутатами ефективність розробки та впровадження програм пільгового фінансування та портфельних гарантій для розвитку українського оборонно-промислового комплексу.

Дмитро Кліменков зазначив, що розширення фінансових інструментів для підтримки українських виробників високотехнологічної зброї критично важливе для зміцнення обороноздатності.

«Це прискорить локалізацію та збільшить масштаби виробництва, зокрема дронів-діпстрайків, БПЛА, засобів РЕБ і роботизованих комплексів. На 2024—2025 роки вже законтрактовано понад 90 млрд грн: 55% — на далекобійні дрони, 37% — на інші БПЛА, 6% — на РЕБ і 2% на роботизовані комплекси. Такий підхід дозволить ще ефективніше забезпечувати ЗСУ сучасною технікою», — зазначив він.

Гліб Канєвський доповів про реалізацію закупівель високотехнологічних оборонних товарів.

«Інвестиції Міноборони в інноваційні оборонні рішення, такі як безпілотники, роботизовані комплекси та дрони-діпстрайки, спрямовані не лише на посилення обороноздатності, але й на стимулювання розвитку українських технологічних підприємств, створення нових робочих місць і забезпечення стабільного зростання оборонної галузі», — наголосив він.

Засідання ТСК стало важливою платформою для обміну думками щодо інтеграції досвіду та оптимізації законодавчих механізмів, які сприятимуть розвитку стратегічно важливої галузі.

«Міністерство оборони висловлює вдячність за запрошення взяти участь у заході та підтверджує готовність до конструктивного діалогу задля спільного посилення оборонного потенціалу України», — йдеться в повідомленні відомства.

Як повідомляла АрміяInform, українські виробники вперше взяли участь у серії міжнародних тендерів , що передбачали два лоти: на виробництво вдосконалених FPV-дронів з автономними функціями й стійким зв’язком, а також дронів-перехоплювачів.

Дрони та роботехніка для ЗСУ: Міноборони разом з депутатами працює над посиленням підтримки виробників

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua