вологість:
тиск:
вітер:
Що таке ракета «Орешник» і комплекс «Кедр», якими росія могла вдарити по Україні
Вранці 21 листопада 2024 року росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою.
Спершу українські ЗМІ повідомили, що росія вдарила міжконтинентальною ракетою РС-26 «Рубеж» .
Вечері 21 листопада володимир путін, заявив що росія вдарила по Дніпру новою гіперзвуковою ракетою «Орешник» . За його словами, росіяни цілили у завод «Південмаш» «балістичною ракетою в без'ядерному гіперзвуковому оснащенні».
Також стало відомо, що незадовго до запуску балістичної ракети росія попередила США про ракетний удар по Україні. Інформацію про попередження підтвердив речник кремля Дмитро Пєсков.
Наступного дня в ГУР повідомили, що росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою, імовірно, із комплексу «Кедр».
Сhas News pозповідає, що це за озброєння.
Балістична ракета «Орешник»: що про неї відомо
Балістична ракета «Орешник», за інформацією видання CNN, була створена на основі моделі міжконтинентальної ракети (МБР) РС-26 «Рубеж». Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабрін Сінгх.
Вона охарактеризувала ракету як «експериментальну балістичну ракету середньої дальності». «Орешник», за її словами, — 40-тонна твердопаливна ракета, яка охоплює дві категорії договорів.
Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв'ю « Radio NV » розповів, що над ракетою росія працювала дуже довго.
«Є інформація, що в жовтні цього року вони все з того, що виробили, не в повному обсязі передали на свій ракетний полк, і [ці ракети] заступили в жовтні на бойове чергування. І саме цією ракетою з чергового полку завдали удар», — сказав Романенко .
Він додав, що «міжконтинентальна — це гучно, є питання щодо відстані». Тож за його словами, це могла бути ракета середнього радіусу дії, гіперзвукова або балістична.
«І з урахуванням того, що ракета «Рубеж» — це РС-26, а «Орешник» — РС-28, можливо, поруч час вироблення був. Вони несуть декілька моноблоків. «Рубеж», можливо, чотири, а ця, можливо, шість і більше, але не один. І завдяки тому, що розробляли її насамперед для застосування ядерної боєголовки, то точність наведення цих моноблоків не висока, але може накривати площу», — додав Романенко.
У виданні Defense Express вважають, що позначення «Орешник» могло фігурувати в робочій документації ракети, яка тепер відома як РС-26 «Рубеж».
«Така «двоїстість» для російського ВПК цілком звична річ, можна навести й таку ілюстрацію — крилата ракета Х-101 у рашистів також позначається як «Изделие 504», хоча, звісно, зазвичай використовується переважно саме індекс Х-101», — зауважили у виданні.
На думку журналістів, використовуючи позначення «Орешник», путін намагався психологічно вплинути на країни Заходу, створивши враження, що в розпорядженні рф начебто з’явилися невідомі ракетні спроможності.
Експерт із ядерної зброї Ганс Крістенсен, своєю чергою, зауважив, що «Орешник» навіть «трохи кумедний» через своє заплутане походження.
Також доволі незвичним є вибір назви для смертоносної зброї. На відміну, наприклад, від «Кинджалів» чи «Калібрів» згаданий путіним «Орешник» отримав назву одного з роду кущів. Їхня українська назва — «л іщина ».
Що таке комплекс «Кедр»
«Підльотний час цієї російської ракети з моменту запуску в астраханській області до влучання в місті Дніпро склав 15 хвилин», — пояснили у розвідці.
За даними розвідників, на ракеті було встановлено шість бойових частин, кожна з них оснащена шістьма суббоєприпасами.
Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів.
До розробки мобільного ракетного комплексу «Кедр», за інформацією ГУР, залучені такі підприємства військово-промислового комплексу росії:
- АТ «Корпорація «Московський інститут теплотехніки» (Москва);
- АТ «Федеральний науково-виробничий центр «Титан-Барікади» (Волгоград);
- АТ «Головне спеціальне конструкторське бюро «Прожектор» (Москва);
- АТ «Концерн «Созвездие» (Вороніж);
- АТ «Науково-виробниче підприємство «Спеценергомеханіка» (Москва);
- ТОВ «Науково-дослідний центр спецтехніки та конверсії «Континент» (Москва).
Випробування ракетного комплексу «Кедр» проходили на полігоні Капустін Яр в Астраханській області рф у жовтні 2023 та червні 2024 року.
Джерело: chas.news (Війна)Новини рубріки
Сирський і начальник Штабу оборони Британії обговорили критичні потреби ЗСУ
22 листопада 2024 р. 19:30
Олександр Сирський обговорив військове співробітництво з начальником штабу оборони Великої Британії
22 листопада 2024 р. 19:21