вологість:
тиск:
вітер:
Шпигували за авіаносцем та базою з F-15E і F-35 - "невідомі" дрони нахабно літали над об’єктами в Європі
Невідомий дрон шпигував над авіаносцем HMS Queen Elizabeth Королівського флоту Великої Британії - ще в п’ятницю зранку, 22 листопада було повідомлено про підозрілий об’єкт, який ймовірно спостерігав за авіаносцем, що своєю чергою перебував поблизу порту Гамбурга.
Як розповідає німецьке видання BILD , безпілотник якийсь час стежив за есмінцем - за дроном своєю чергою спостерігала німецька поліція, безпілотнику намагалися протидіяти за допомогою постановника завад HP-47, який мав би змусити дрон зробити вимушену посадку або ж повернутися до пілота - втім, зрештою дрон зник. Ані його, ані ймовірного оператора, який міг би керувати дроном, не знайшли. Як наголошують у виданні, шлях дрона було втрачено неподалік від термінала "Толлерорт" [Tollerort], співвласником якого вже як рік є Китай.
Відео ілюстративне
Загалом це вже не вперше, коли "невідомі" дрони в Німеччині помічають над тими чи іншими об’єктами, та й загалом не тільки над цією країною, а й над іншими країнами-членами НАТО чи ЄС.
До прикладу, раніше цього тижня видання The War Zone повідомляло, що 20 листопада у Великій Британії над авіабазою "Лейкенхіт" були помічені декілька безпілотників, причому як повідомили у ПС США в Європі - Африці, кількість БПЛА "коливалася і вони відрізнялися за розміром та конфігурацією".
За непідтвердженими даними, на перехоплення дронів нібито підіймали F-15E Strike Eagle. Відзначається, що БПЛА "активно відстежували". Станом на сьогодні на авіабазі розташовані підрозділи Повітряних сил США, до складу яких входять винищувачі F-15E та F-35. А за декілька днів до цього "невідомі" дрони фіксувалися над "Арсеналом Пі́каті́нні" армії США у Нью-Джерсі.
Наразі залишається невідомим той факт, що ж це за таємничі невідомі дрони, які все частіше помічають над оборонними об’єктами чи іншими військовими цілями у США та Європі - найбільш ймовірно, що це російські чи китайські дрони, а у випадку США як версію можна також розглядати тестування якихось внутрішніх секретних розробок, хоча і зі значно меншою ймовірністю.
Водночас актуальним залишається захист європейських та американських об’єктів від дронів-шпигунів, і у цьому напрямку ті чи інші країни часом зіштовхуються з різними нюансами - від банальної нестачі засобів для захисту до законодавчих проблем тощо.
Так, раніше Defense Express розповідав про те, що Бундесвер фактично розписався у безпорадності проти дронів, що шпигують за їхніми об’єктами .
Джерело: defence-ua.com
Новини рубріки
Технічно-еволюційний процес завершиться у 2027 році, - Залужний
23 листопада 2024 р. 16:29
Набір і навчання новобранців: умови служби в Силах безпілотних систем
23 листопада 2024 р. 16:26
Відстрочки, видані Мінекономіки й через «Дію», будуть чинні лише до 28 лютого — Кабмін
23 листопада 2024 р. 16:18