вологість:
тиск:
вітер:
Reuters про JASSM для України писали ще у вересні: ці ракети вкрай необхідні, бо закривають основну проблему
Україна цього місяця нарешті отримала "зелене світло" на удари західним далекобійним озброєнням вглиб території РФ і вже здійснила успішні удари як балістичними ракетами ATACMS по складу боєприпасів у Брянській області , так і крилатими Storm Shadow/SCALP EG зокрема по об'єкту з підземним КП вже у Курській області.
Водночас одним із вузьких місць що та ATACMS, і Storm Shadow/SCALP EG є їхня обмежена кількість як в руках Сил оборони України на поточний момент, так і загалом у запасах союзників. Так, нещодавно західні ЗМІ писали, що у нас нібито залишилося всього близько 50 одиниць ATACMS, і також про те, що Франція має обмежену кількість тих же Storm Shadow/SCALP EG.
На цьому фоні низка ЗМІ та Telegram-каналів днями оприлюднили новину від Reuters ще за 3 вересня цього року, в якій йдеться про те, що Сполучені Штати "близькі до угоди про поставку Україні крилатих ракет великої дальності", і тоді йшлося про ракети Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM).
Як повідомлялося на початку осені цього року, ракети мали б увійти в один з пакетів оборонної допомоги цієї осені - і в одному з них дійсно було нове позначення "боєприпаси повітря-земля" (Air-to-ground munitions), яке б могло натякати на JASSM або хоча б JSOM, але разом з тим, поки що США офіційно не повідомляли про передачу JASSM. Не виключено, що це буде зроблено таємно і що про них ми вже дізнаємося після факту їхнього використання по РФ.
Крім того, як відзначалося раніше, Сполученим Штатам знадобиться ще декілька місяців для вирішення "технічних проблем" з ракетами JASSM до того, як відправити їх Україні.
І якщо говорити про головну перевагу JASSM у контексті постачання цих ракет нашим Силам оборони, то це буде, звичайно, їхня кількість - бо з урахуванням всіх закупівель JASSM включно з JASSM-ER можна вийти на показник аж у 12 тисяч ракет.
Крім того, варто також згадати, що у контексті JASSM одним з основних питань також буде, а в якій же версії США погодяться поставити нам ці ракети (якщо це питання дійсно перебуває "on the table") - це дальність, бо тут є цікава опція отримати можливість бити вглиб РФ на відстані у майже 1000 км. Але попри все, не варто бути аж надто позитивним щодо передачі цих ракет, яку цілком можуть не встигнути "закрити" до кінця президентства Джо Байдена.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Курське побиття триває — Сили оборони уразили ворожий ЗРК «С-400»
24 листопада 2024 р. 11:32
Українська ППО збила більшість дронів, запущених вночі по Україні
24 листопада 2024 р. 11:29
ЗСУ знищили важливий комплекс російської армії в Курській області: подробиці від Генштабу
24 листопада 2024 р. 11:25