До кінця року Україна отримає ще дві системи ППО від Німеччини: деталі

25 листопада 2024 р. 23:32

25 листопада 2024 р. 23:32


Німеччина передасть Україні дві системи протиповітряної оборони IRIS-T малої та середньої дальності. Це відбудеться в терміновому порядку — до кінця 2024 року.

Про це заявив керівник спеціального штабу з питань України в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг під час розмови з журналістами в Києві. Його цитує " Європейська правда ".

Фройдінг зазначив, що впродовж останніх днів Німеччина передала Україні артилерійські гаубиці, танки, бойові машини піхоти Marder, а також розпочали програму ударних безпілотників.

"Наступні системи IRIS-T SLM (середньої дальності) та SLS (малої дальності) мають прибути до України протягом наступних днів і тижнів, до Різдва" , — анонсував німецький генерал-майор.

При цьому він запевнив, що підтримка триватиме і після Різдва, і після 1 січня, і після 21 січня, і після 23 лютого (запропонована в Німеччині дата федеральних виборів).

На початку вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що Німеччина загалом замовила 17 систем протиповітряної оборони IRIS-T для України. Йшлося про вісім систем середньої дальності (SLM) та ще дев'ять — малої (SLS). Станом на початок жовтня чотири системи SLM і три SLS уже перебували в Україні.

Що відомо про IRIS-T SLM

Це німецький зенітний ракетний комплекс ППО і ПРО середнього радіуса дії розробки компанії Diehl Defence. Комплекс може знищувати літаки, вертольоти, безпілотники, балістичні та крилаті ракети. Розробку завершено 2014 року.

Комплекс має оглядову радіолокаційну станцію на 360 градусів, здатен вести одночасний обстріл декількох цілей за будь-яких погодних умов. Також він може під'єднувати додаткові пускові установки залежно від потреб. В стандартній комплектації РЛС, пункт управління, та пускові установки разом з ракетами здатні уражати цілі на відстані до 40 кілометрів.

Пускова установка безекіпажна, має вісім ракет типу IRIS-T SL. Пуск відбувається вертикально для можливості обстрілу цілей на всі 360 градусів за азимутом. Для розгортання пускової установки на позиції необхідно до 10 хвилин. Одночасний обстріл декількох цілей досягається швидким пуском декількох ракет. Перезаряджання комплексу триває близько 15 хвилин.

Що відомо про IRIS-T SLS

За даними виробника, варіант SLS також призначений для боротьби з літаками, вертольотами, безпілотниками, крилатими та балістичними ракетами малого радіуса, але на відстанях до 25 кілометрів, на відміну від 40 кілометрів у версії SLM. Так, у грудні 2020 року було представлено проект системи IRIS-T SLS Mk III. Як шасі було запропоновано General Dynamics Eagle V 6×6.

Нагадаємо, що такі системи протиповітряної оборони необхідні Україні для захисту об’єктів критичної інфраструктури та громадян від ударів російських окупантів.

До кінця року Україна отримає ще дві системи ППО від Німеччини: деталі

Джерело: trueua.info (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua