вологість:
тиск:
вітер:
Туреччина продає на експорт навіть обладнання для виробництва 155-мм снарядів, і це цікава практика
В рамках оборонної виставки IDEAS 2024, що пройшла в Пакистані, місцева оборонна компанія Wah Industries Limited (WIL) і турецька оборонна компанія Repkon уклали контракт на будівництво заводу по виробництву снарядів, проектна потужність якого складатиме 120 тисяч 155-мм снарядів на рік.
При цьому також передбачається розгортання ліній по виробництву вибухових речовин та комплектів лазерного наведення для снарядів, пише у своїй публікації портал Army Recognition.
В даній історії від Defense Express хочемо поставити такі акценти. Зазвичай прийнято звертати увагу на ті чи інші аспекти, які стосуються експорту артилерійських снарядів, і це логічно, особливо на тлі темпів використання боєприпасів у повномасштабній війні РФ проти України.
Але тепер варто звернути увагу й на інший аспект – продаж на експорт обладнання для виробництва 155-мм снарядів, який сам по собі цікавий та важливий, навіть якщо прикладів для ілюстрації поки що не так багато.
До цього моменту вже був цікавий приклад, коли Туреччина експортувала своє обладнання для організації нового виробництва 155-мм снарядів, і тут мова буде про США, якби це дивно це не прозвучало.
В одній з наших публікацій у травні 2024 року ми згадували про те, що турки допомагають США звести завод на 30 тисяч снарядів в місяць. В цій історії мова була про завод "Мескіт" в промзоні біля Далласа, який має бути першим для США, що зведений після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, і для котрого обладнання постачає саме згадана вище оборонна компанія Repkon.
В цьому випадку мова справді про те, що на початковому етапі роботи цей завод має давати по 30 тисяч 155-мм снарядів на місяць, а уже в 2025 році має вийти на показник в 100 тисяч снарядів на місяць. З чого можна зробити висновок, що в обох згаданих вище прикладах про поставки обладнання під виробництва снарядів від Туреччини проектна потужність визначається в першу чергу побажаннями самого замовника.
Сама по собі тенденція, коли зацікавлені країни самі починають купувати обладнання для власного виробництва артилерійських боєприпасів, виглядає окремо цікаво. Але тут треба буде стежити за тим, який розвиток ця тенденція матиме далі.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Вітаємо в пеклі: 46 росіян достроково завершили свій контракт з ордою
26 листопада 2024 р. 15:11
Чеська ініціатива буде продовжена у 2025-му, адже ЗСУ все ще потребують снарядів — Ліпавський
26 листопада 2024 р. 14:53
НАТО підтримало рішення бити по території Росії
26 листопада 2024 р. 14:49