вологість:
тиск:
вітер:
Франція хоче мати свою балістичну ракету на 1000 км, якраз до Москви
У Франції почали розглядати можливість створення власної балістичної ракети середньої дальності для ураження цілей на дальності 1000 км. Це на додачу до плану із крилатою ракетою наземного базування аналогічної дальності Land Cruise Misael за проєктом ELSA . І це є прямою реакцією на демонстрацію РФ балістичної ракети середньої дальності ударом по Дніпру .
Про такий план стало відомо французькому виданню Challenges , яке зазначило, що наразі мова йде лише про обговорення проєкту між командуванням французьких збройних сил та генеральним директоратом озброєння (DGA). Серед додаткових деталей - наземна пускова, активне маневрування на термінальній ділянці перед ураженням цілі та засоби прориву протиракетної оборони.
З боку Defense Express зазначимо, що мова йде про доволі стандартний набір технологій. Як мінімум, інформації про бажання розробити гіперзвуковий глайдер, як в американській LRHW за 41 млн доларів - немає. А значить й результат можливо отримати швидше.
Водночас дальність у 1000 км - це про ракету не у дуже великих габаритах. Що означає меншу вартість розробки, меншу ціну за одиницю і як наслідок - їхню більшу кількість. І 1000 км цілком достатній параметр, бо у випадку застосування з території країн Балтії це про ураження об'єктів не те що у Москві - а й у Нижньому Новгороді на Волзі. До цього варто додати, що Франція - ядерна країна, а такі ракети - їх чудові носії ядерної зброї.
Такий прагматичний підхід навіть до окреслення концепту вже є позитивом. Але все одно між ним та появи такої системи - роки. Навіть якщо французи підуть максимально прагматичним шляхом та візьмуть за основу наявні технологічні рішення, наприклад з міжконтинентальної балістичної ракети M51 для підводних човнів .
Також треба додати, що востаннє Франція розробляла ґрунтовий ракетний комплекс з балістичними ракетами у 60-70-х роках - комплекс Pluton із дальністю до 120 км. Тобто багато чого прийдеться розробляти з близьконульового рівня.
Більше того, у Європі просто немає інших розробок, чи тим паче готових балістичних ракет з дальністю понад 300 км , все що є - американські ATACMS. А єдине виключення - Туреччина, яка запустила свою ракетну програму у 90-х завдяки співробітництву з Китаєм із локалізації балістичних B-611 під назвою J-600T Yıldırım та тепер якраз розробляє ракету на 1000 км .
А також, Україна, яка також має напрацювання у власному балістичному озброєнні, як мінімум, мова йде про дві ракети . Тому цілком можливо, якщо Франція дійсно хоче отримати таку зброю швидше та виграти перегони з часом, підняти тему кооперації.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
«Хотіли сховатися і згоріли живцем, обидва» — 21-річний пілот «Боксик» про те, як нищить ворога
27 листопада 2024 р. 16:15
На Запоріжжі ворог накопичив сили не для наступу, а щоб вклинитись в оборону ЗСУ - військові
27 листопада 2024 р. 16:14