Китай вивів у море таємничий "авіаносець" з трьома "островами", призначення якого досі секрет

27 листопада 2024 р. 15:02

27 листопада 2024 р. 15:02


В соцмережах з’явилось відео першого виходу в море збудованого в Китаї таємничого корабля, який за конструкцією нагадує авіаносець. Окрему увагу в цьому випадку привертає той факт, що цей корабель має одразу три надбудови-"острови", характерні для авіаносців, хоча зазвичай на кораблях такого класу стоять один чи два "острови".

Водночас назва та характеристики цього корабля, його фактичний функціонал та призначення лишаються невідомими, тому всі дані по цьому "авіаносцю" з трьома "островами" лишаються поки на рівні припущень. Про це йдеться в публікації порталу The War Zone.

Як вказують автори порталу, в цій історії певний дисонанс створює те, що цей корабель не має жодних позначень, які б говорили про належність до складу ВМС НВАК, або ж про пряме воєнне призначення цього корабля. Тому тут лишається певний простір для припущень, що можливо цей корабель все ж має "цивільне" або "дослідницьке" призначення.

На цьому кораблю, назва якого поки невідома, можна побачити емблему, що вказує на належність до CSSC (Китайська державна кораблебудівна корпорація), і це теж дає можливість для припущень, що можливо таким чином китайські корабели відпрацьовують технологічні рішення для військових кораблів нового класу.

Що цікаво, димові труби на цьому кораблі виведені на третій "острів", розміщений на кормі, і це доволі незвичайне конструктивне рішення. Водночас, там також чітко можна побачити розподіл на польотну та ангарну палуби, що є класичною ознакою будь-якого авіаносного корабля.

Також зазначається, що спуск цього корабля на воду відбувся орієнтовно у вересні-жовтні 2024 року, і це було зафіксовано на відповідних супутникових знімках.

При цьому варта уваги згадка в публічному доступі про те, що в 2022 році уряд Китаю замовив розробку універсального десантного корабля нового типу, який мав би отримати польотну палубу та камеру-док для випуску та прийому десантних катерів.

Заявлені вимоги по цій розробці передбачають можливість "подвійного" використання, довжину корпусу в 200 метрів та ширину польотної палуби в 25 метрів, повне водозаміщення в 15 тисяч тонн, дальність ходу в 5 тисяч морських миль та автономність у 40 діб.

Від Defense Express підкреслимо, що наведена вище історія наочно ілюструє рівень дефіциту даних щодо оборонних і технологічних спроможностей Китаю, і в цю проблему західні ЗМІ "упираються" не вперше. Раніше ми писали про те, що Китай не заправляв ракети водою і там втонула не атомна субмарина, це дещо плутанина від західних ЗМІ.

Китай вивів у море таємничий "авіаносець" з трьома "островами", призначення якого досі секрет

Джерело: defence-ua.com