Після далекобійного дозволу США союзники бояться не ядерної ескалації з боку РФ, а посилення диверсій на європейських об'єктах — Reuters

28 листопада 2024 р. 10:09

28 листопада 2024 р. 10:09


Після дозволу США використовувати далекобійні ракети ATACMS , які б'ють на понад 300 км, для атак вглиб Росії ризик застосування агресором ядерної зброї, який досі був малоймовірним, не зріс, інформує Reuters . Джерела агентства попереджають, що натомість РФ спробує посилити тиск на Захід через підтримку України шляхом розширення кампаній саботажу проти європейських об'єктів.

Директор з євразійських, російських і східноєвропейських досліджень Джорджтаунського університету Анджела Стент наголосила, що саме гібридна відповідь з боку агресора викликає занепокоєння. Зважаючи на те, що ймовірність ескалації ситуації Росією існувала завжди, тепер стурбованість союзників лише зростає.

"Оцінки були послідовні: ATACMS не змінять ядерні розрахунки Росії", — заявив натомість один із помічників члена Конгресу.

Нагадаємо, у листопаді президент США Джо Байден дозволив Україні бити по російській території західними далекобійними ракетами ATACMS та Storm Shadow. Деякі медіа припускають, що це рішення може стосуватися лише Курського відступу , де сьогодні разом з росіянами перебувають північнокорейські військові. ЗСУ вже двічі користувалися далекобійним дозволом Вашингтона: під час удару по складу у Брянській області та під час атаки на підземний командний пункт у Мар'їно Курської області.

Після далекобійного дозволу США союзники бояться не ядерної ескалації з боку РФ, а посилення диверсій на європейських об'єктах — Reuters

Джерело: zn.ua (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua