вологість:
тиск:
вітер:
Румунія замовила 1000 турецьких бронеавтомобілів Cobra II з локалізацією: оголошена ціна та строки
Турецька компанія Otokar повідомила, що отримала масштабний контракт на постачання до Румунії бронеавтомобілів Cobra II на умовах локалізації. Він охоплює постачання 1059 бронемашин, з яких 278 мають бути вироблені у Туреччині, а решта 781 зібрані у Румунії.
Загальна вартість угоди складає близько 857 млн євро без урахування ПДВ. Таким чином один бронеавтомобіль Cobra II коштує близько 809 тисяч євро. Але угода також включає в себе комплексні послуги із забезпечення та логістики.
Також були оголошені строки постачання, які у теперішніх реаліях мають не менше значення ніж ціна та характеристики озброєння. Постачання мають розпочатись з кінця 2025 року та триватимуть п'ять років. Тобто завершення постачань Cobra II для Румунії відбудеться вже після 2030 року.
Варто додати, що у конкурсі на бронеавтомобіль для румунської армії у турецького Otokar не було конкурентів . Попри те, що пропозиції щодо участі у тендері розглядали європейські та американські виробники лише турки надали свою пропозицію. Варто додати, що умови румунського тендеру передбачали фіксовану ціну у ті самі 857 млн євро (4,58 млрд лей) за визначену кількість у 1059 одиниць. А також умови щодо локалізації.
Окрім того, румуни визначили граничну вагу машини у межах до 10 580 кг. А це означає, що або Otokar зміг змусити Cobra II дещо "схуднути". Бо офіційно вага цієї машини розробником вказується до 13,5-14,5 тонн, а у версії MRAP - взагалі до 19 тонн.
Це вочевидь означає, що Румунія озброюється легшою версію Cobra II. А це означає, що їх бронезахист вочевидь буде меншим. Але про які саме межі йдеться судити доволі важко. Зрештою Otokar не публікує щодо своїх версії Cobra II даних щодо конкретного рівня бронезахисту, обмежуючись лише даними про те, що броня захищає від стрілецького озброєння та мін.
І саме тому доволі важко вести мову і щодо інших тактико-технічних характеристик машини, бо вони диктуються саме бойовою вагою. Але варто зазначити, що для 13,5-14,5 тонних версій використовується турбодизель на 360 к.с., що працює разом з автоматичною коробкою передач. А загальна місткість Cobra II до 11 бійців включно з двома членами екіпажу.
Також варто розуміти, що мова йде про платформу, яка може відігравати різні функції. А базова версія з кулеметним бойовим модулем лише один з варіантів.
Додамо, що Cobra II експлуатується у понад 10 країнах, серед яких, окрім Туреччини, Саудівська Аравія, Азербайджан та Туніс. Також ці машини були помічені і у строю Сил оборони України.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Добровільне повернення на службу після СЗЧ чи дезертирства: Зеленський підписав важливий закон
28 листопада 2024 р. 18:03
Чи планують США передавати Україні ядерну зброю: відповідь Білого дому
28 листопада 2024 р. 18:03
У РФ заявили, що готові обміняти понад 600 українських військовополонених: Лубінець відреагував
28 листопада 2024 р. 18:03