вологість:
тиск:
вітер:
Дикий: Рекрутинг у бригадах залежатиме від репутації - десь буде черга, а до «м'ясників» не підуть
Про це в ексклюзивному коментарі журналісту Укрінформу заявив екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.
«Сам по собі рекрутинг нас не врятує. А от мобілізацію рекрутинг доповнює дуже непогано. Тому це логічне рішення з боку командування, яке подивилося на досвід бригад, які створили підрозділи рекрутингу – «Третя штурмова», «Азов», «Кракен» – і побачило, що воно реально працює. Якщо не полінуватися попрацювати над комунікаціями, з'являється набагато більше охочих, в тому числі на бойові позиції», - каже Дикий.
За його словами, часто можна почути аргумент проти рекрутингу, мовляв, через рекрутинг більшість намагається знайти собі позиції саме у тиловій службі – десь в логістиці, в ремчастинах.
«Це правда, але ці позиції теж мають бути заповненими. Вони не менш потрібні, ніж ті, хто штурмує посадки. Але насправді, як показує досвід вищезгаданих бригад – у них реально конкурс саме на штурмовиків. Ці підрозділи мають репутацію тих, де до людей ставляться як до людей. І хоча в них насправді достатньо високі втрати, але якщо там є ризики, а на війні без цього ніяк, то вони добре продумані і заради справи», - акцентує військовий експерт.
Наскільки ця ідея спрацює – Дикий вважає, що в різних бригадах буде по-різному.
«Бо репутація в різних бригад дуже різна. В деякі бригади може навіть черга вишукуватись. Ну, а в деяких, які б підрозділи рекрутингу вони не створювали, репутація «м'ясників», до них не підуть, – каже Дикий. – Але за результатами рекрутингу, можливо, будуть прийматися рішення і стосовно кадрів, не зовсім адекватні командири можуть полетіти з посад», - вважає екскомандир роти батальйону «Айдар» .
Безумовно, каже він, ТЦК не ідеальні, проблеми існують. Там працюють різні люди, серед яких є й хабарники, є також люди, які поводяться зухвало. Але є важливе «але». Їм не залишили вибору. Їм не надали ні прав, ні повноважень, однак, поклали на них величезну відповідальність.
«Чому співробітники ТЦК так себе поводять? А тому, що «тцкашник» не мав би взагалі виходити за межі ТЦК, а сидіти на стільчику в кабінеті і обслуговувати людей, які до нього прийшли. От приходить цивільна людина до ТЦК і їй допомагають пройти весь цей шлях – від цивільного до військового. Мені не відомий жодний випадок, коли на погане ставлення скаржилися люди, які прийшли в ТЦК самостійно, тобто своїми ніжками. А далі виникає ситуація: співробітник у ТЦК мав би обслуговувати тих, хто прийшов, але ніхто не приходить. – А насильно привозити – це, взагалі-то, функція не ТЦК, а цивільної влади та правоохоронних органів. Але виникла ситуація, за якої цивільна влада та правоохоронні органи «умили ручки», взагалі нічого не роблять по мобілізації, а вирішення цього питання повністю звалили на ТЦК», - зазначив Дикий.
Співробітники ТЦК, наголошує він, насправді мали бути лише проміжною ланкою між цивільним життям та навчальним центром армії.
«Та замість цього на них поклали частину функцій і цивільної влади, і правоохоронних органів. Причому поклали не по закону», – додав військовий експерт.
За його даними, ми зараз набираємо в півтора раза менше новобранців аніж наші санітарні втрати за такий же час. Тобто наша армія з кожним днем зменшується. А тим часом наступ ворога триває.
«То що, прилетять марсіани й нас врятують? Поки що єдиним реальним механізмом поповнення армії лишається ТЦК. Який цей механізм, як він там працює, кривий, не кривий – іншого нема. Оце треба розуміти. Це приблизно із тієї серії, що воювати ржавим автоматом важко, але взагалі з голими руками – неможливо. Оце рівно те саме. ТЦК – це наш ржавий автомат», – підкреслив Дикий.
Як повідомляв Укрінформ, у бойових військових частинах Збройних сил України сформують штатні підрозділи рекрутингу.
Новини рубріки
Рашисти атакують Україну "шахедами": частина дронів вже на Заході України
28 листопада 2024 р. 20:17
Горять камази та «Буханки»: як наші бійці проганяють росіян з Харківщини
28 листопада 2024 р. 20:09
Володимир Зеленський: путін розмахує своїм «орєшніком», щоб зірвати зусилля Дональда Трампа
28 листопада 2024 р. 20:09