Міноборони презентувало реформу ВЛК: що передбачатимуть зміни

01 грудня 2024 р. 10:58

01 грудня 2024 р. 10:58


Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК).

Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Тепер військовозобов’язаним хочуть дозволити проходити ВЛК без звернення до ТЦК .

«Людині достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу. Зробити це можна буде за місцем перебування. А далі ніякої біганини державними установами — за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини», — пише Черногоренко.

Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремих набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.

Анонімізовані дані надходитимуть до випадкової комісії, члени якої не знатимуть, чию ВЛК розглядають. Це унеможливить зловживання.

Очікується, що впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року, повідомили у Міноборони.

Перший етап цифрової реформи буде реалізовано протягом трьох місяців.

«Результат — електронне направлення на ВЛК у Резерв+ та, власне, сам висновок ВЛК в електронному вигляді», — повідомляє заступниця міністра.

Другий етап дозволить військовозобов’язаним самостійно обрати лікарню , де проходити медичний огляд для формування висновку ВЛК. Його планують завершити до 1 червня 2025 року.

Що передбачає третій етап — поки невідомо.

Що передувало

Президент доручив Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) до 31 грудня розробити законопроєкти про зміни до Кримінального кодексу та Цивільного процесуального кодексу України. Вони передбачатимуть, що голова й члени МСЕК нестимуть кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та можуть бути відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.

25 жовтня Кабінет міністрів, за рішенням РНБО та президента, затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.

28 жовтня кабінет міністрів дозволив Міністерству охорони здоров'я покласти права та обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №11225 про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Законопроєкт підтримали 284 депутати.

18 листопада Зеленський підписав закон щодо удосконалення процедур проведення МСЕК.

Міноборони презентувало реформу ВЛК: що передбачатимуть зміни

Джерело: chas.news (Війна)