вологість:
тиск:
вітер:
Словаччина не буде купувати AH-1Z Viper, їх хотіла Україна, але вони коштують 600 млн доларів
Ще у березні 2023 року стало відомо, що Словаччина, яка погодила передачу Україні зокрема своїх літаків МіГ-29, а також зенітних ракетних комплексів "Куб", може взамін поставленій зброї отримати приємні "бонуси", які передусім полягали у суттєвій знижці на 12 гелікоптерів AH-1Z Viper і також надання пріоритету по поставках цих машин Братиславі.
Зрештою, вже у липні цього року державний департамент США нарешті погодив продаж Словаччині цих гелікоптерів , але історія отримала свої нюанси - бо раніше того ж місяця очільник оборонного відомства країни Роберт Калиняк заявив, що вони розглядають закупівлю додаткових винищувачів F-16 замість гелікоптерів, тим паче, що плани на AH-1Z Viper озвучувалися ще попереднім урядом.
А у вересні західні ЗМІ писали про те, що у тому випадку, якщо Словаччина зрештою вирішить відмовитися від 12 гелікоптерів AH-1Z Viper, то Україна хотіла б отримати ці машини з урахуванням того, що вони вже були "зарезервовані" у черзі для Братислави.
Зрештою, як зараз пише видання Defense News , Словаччина зрештою вирішила остаточно відмовитися від AH-1Z Viper, про що нещодавно повідомив міністр оборони Роберт Калиняк - натомість країна надала перевагу закупівлі 12 гелікоптерів UH-60 Black Hawk для свого війська.
Зрозуміло, що 12 одиниць UH-60 Black Hawk обійдуться Словаччині значно дешевше у порівнянні з AH-1Z Viper - за Black Hawk Братислава орієнтовно заплатить до 158 млн євро, тоді як по Viper держдеп США погодив закупівлю аж на 600 млн (включно з переліком озброєння, запчастинами та супутніми послугами).
Як пише видання з посиланням на неназваного представника галузі, близького до цих перемовин, з огляду на те, що Україна близько 20 місяців тому подавала запит на гелікоптери Viper, і з огляду на те, що машини зрештою стали "вільними", то це може збільшити зацікавленість в отриманні цих гелікоптерів.
Разом з тим, виникає питання, а як саме ми можемо отримати ці машини - у рамках оборонної допомоги чи закупивши їх за власний кошт - і в обох випадках станом на сьогодні видається, що за вартість гелікоптерів - а це 600 млн доларів - можна насправді закупити більш критично важливе для нашого війська озброєння.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
На Київщині ППО працює по ворожих безпілотниках
22 грудня 2024 р. 00:58
У Києві оголосили повітряну тривогу: столицю атакують російські ударні дрони
22 грудня 2024 р. 00:24
Ворог ударив по Херсонському району 11 керованими авіабомбами
22 грудня 2024 р. 00:04