вологість:
тиск:
вітер:
Швидше, вище, максимально далеко: Франція та Італія створили нову версію ракети Aster 30, знану бійцям ППО України
Європейська ракета нового покоління Aster 30 B1NT, спільно розроблена Францією та Італією, заявлена як майбутній центральний компонент наземної системи SAMP/T-NG і військово-морської системи PAAMS.
Розроблена для забезпечення просунутого захисту від складних повітряних загроз, включаючи балістичні ракети, ця ракета була представлена як важливий елемент європейської оборонної стратегії.
У ході нещодавньої демонстрації в режимі реального часу на випробувальному полігоні в Біскарросі, Aster 30 B1NT успішно впоралася з імітацією складних загроз, продемонструвавши свої можливості у сценаріях високої інтенсивності.
Портал Defence network розкрив деякі технічні дані новітнього набою. Призначена для використання як з наземною системою SAMP/T-NG, так і військово-морськими системами, такими як PAAMS, ракета Aster 30 B1NT відрізняється можливостями перехоплення високошвидкісних цілей на дальностях понад 150 кілометрів і висотах до 25 кілометрів.
Оснащена високоточним радаром Ка-діапазону, ця ракета здатна вражати як балістичні, так і гіперзвукові ракети. Ця здатність позиціонує Aster 30 B1NT як надійну європейську альтернативу порівнянним системам, таким як американський Patriot, який донедавна широко розглядається як провідний світовий варіант протиракетної оборони.
«Aster 30 B1 NT буде оснащено підрозділи збройних сил Франції і Італії, що оперуватимуть системами наземної протиповітряної оборони нового покоління SAMP-T, які планується поставити на озброєння до 2026 року. Ця система здатна перехоплювати гіперзвукові ракети, протистояти загрозам на 360 градусів і здійснювати це багаторівневим способом», — наголосив міністр оборони Французької Республіки Себастьян Лекорню, який був присутній на перших випробуваннях набою.
У коментарях сайту Army Recognition, отриманих від європейських експертів вказується, що, в той час, як американський Patriot, широко застосовуваний у збройних силах НАТО і добре відомий своєю ефективністю проти балістичних і крилатих ракет малої дальності, Aster 30 B1NT має більшу універсальність і перехоплює балістичні ракети середньої дальності та висотні цілі включаючи гіперзвукові ракети.
Щобільше, система SAMP/T-NG, яку можна розгортати як автономно, так і на додаток до інших систем оборони НАТО, забезпечує підвищену гнучкість у плані оперативної сумісності та швидкого реагування.
Такі країни, як Бельгія, яка нещодавно виявила інтерес до придбання системи SAMP/T-NG, підкреслюють привабливість Aster 30 B1NT в Європі. Зробивши вибір на користь європейської системи, а не американської, Бельгія має намір перейти до більшої стратегічної автономії, одночасно полегшивши інтеграцію своїх оборонних можливостей із можливостями Франції та Італії, які нині є користувачами цієї системи.
У Брюсселі наголошують, що прийняття на озброєння Aster 30 B1NT також дозволило б Європі вдосконалити свої оборонні можливості та оптимізувати ресурси європейського військово-промислового комплексу в рамках ЄС за підтримки розширених програм співробітництва.
Завдяки участі у розробці Aster 30 B1NT, європейські компанії MBDA та Thales демонструють свою здатність конкурувати з американськими лідерами такої продукції, вносячи свій внесок у технологічний суверенітет Європи та просуваючи автономні оборонні рішення.
Таким чином, як наголошують європейські ЗМІ, ця ракета відповідає меті Європи зі зниження залежності від американських систем ПРО за збереження високого рівня захисту від складних загроз.
У європейських коментарях зазначається, що, оскільки інші європейські країни невдовзі можуть приєднатися до Франції та Італії та використати Aster 30 B1NT, ця ракета може стати наріжним каменем європейської протиповітряної оборони, зміцнюючи безпеку континенту від різних загроз.
Як повідомляла АрміяInform, уряд Французької Республіки долучав ракети Aster 30 до пакетів допомоги Україні.
Тестові пуски ракети Aster 30 B1NT. Відео: Defense.gouv.fr
Джерело: armyinform.com.ua
Новини рубріки
На Донеччині рятувальники потрапили під ворожий обстріл, пошкоджене авто
25 грудня 2024 р. 18:22
Повітряні Сили оприлюднили кадри збиття російської ракети у Різдвяну ніч
25 грудня 2024 р. 18:12