вологість:
тиск:
вітер:
США таки справді хочуть продати або й подарувати вживані F-16 Колумбії, заодно натякаючи на деякі проблеми
Сполучені Штати Америки справді готові продати Колумбії вживані винищувачі F-16, при цьому є навіть варіанти по кількості літаків, які можуть бути поставлені в рамках майбутнього контракту.
На даний момент представники США чекають відповіді від представників Колумбії, щоб призначити дату візиту для візуального огляду наявних у розпорядженні Lockheed Martin вживаних F-16. При цьому американці окремо наголошують, що не будуть вести кулуарні та корупційні домовленості з посадовцями ВПС Колумбії (FAC), і що все має відбуватись за столом перемовин.
Як далі деталізує у відповідній публікації портал Infodefensa , на даний момент США мають два варіанти по можливій поставці F-16 для Колумбії. Перший варіант передбачає продаж восьми літаків та передача в подарунок ще 16, другий варіант – просто продаж від 8 до 24 винищувачів F-16.
При цьому підкреслюється, що залежно від того, який варіант по F-16 для колумбійських ВПС в підсумку буде обраний, то це в свою чергу визначатиме й обсяг необхідних подальших консультацій та робіт по розгортанню інфраструктури та обслуговуванню самих літаків.
Водночас, на цьому тлі США зробили дещо специфічну ремарку – мовляв, що вони розглядатимуть в суді будь-які випадки корупції, що можуть зачіпати їх інтереси. Ремарка виглядає специфічно на тому тлі, що самі ж США за одним із варіантів навіть готові безоплатно дати Колумбії певну кількість F-16, та навіть самі запрошують колумбійських військових оглянути своє майбутнє придбання.
Від Defense Express в цій історії хочемо звернути увагу на такі моменти. Для початку виглядає навіть дещо дивним те, що безпосередньо в розпорядженні Lockheed Martin є умовно "зайві" вживані F-16, які США готові подарувати Колумбії, хоча більш актуально було б ці літаки передати Україні для реального підсилення наших Повітряних Сил.
Крім того, реально специфічним виглядає момент, в рамках якого США готові дарувати бойові літаки країні, яку ж вони підозрюють в корумпованості, рівень якої може начебто може напряму зачіпати американські інтереси у цій історії.
В теорії, для такого дисонансу можна знайти цілком раціональне пояснення. Перше – як показує практика, США справді настільки не хочуть допустити появи Китаю на ринку озброєнь Латинської Америки, що заради цього готові йти на різні пільгові умови, про що наочно свідчить приклад Аргентини з тими ж F-16, що по факту отримала літаки за ціною лише 13 мільйонів доларів за один "борт", навіть із значними затратами на обслуговування.
Друге – судячи з усього, США також не хочуть допустити "Гріпен" Гріпен" на ринок Латинської Америки, тому через це також готові йти на поступки щодо F-16.
Однак все вище окреслене заодно напряму стосується України, оскільки в даному випадку мова про те, що наша країна може недоотримати значну кількість вкрай необхідний F-16.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
На фронті - 211 зіткнень, ЗСУ відбили 47 атак на Покровському напрямку
25 грудня 2024 р. 22:51
У Генштабі ЗСУ привітали усіх українських військових, які є сповідниками Іудаїзму
25 грудня 2024 р. 22:44
Біля Покровська оборонці зіграли легендарний «Щедрик»
25 грудня 2024 р. 22:17