вологість:
тиск:
вітер:
За допомоги ООН забезпечені твердим паливом 47 тисяч українських родин вразливих категорій
Людям, які проживають у будинках, що потребують самостійного опалення, складно у нинішній період забезпечити себе паливом, і цьому є об'єктивні причини. Українським родини, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, допомагають фінансово для його придбання.
Разом з державою українців підтримує ООН. Вже другий рік поспіль люди отримують додаткову фінансову допомогу на придбання. твердого палива.
Про це повідомляє Мінсоцполітики у четвер, 26 грудня.
Під час опалювального сезону у 2024 році вже понад 245,5 тис. українських домогосподарств отримали фінансову допомогу на понад 3,4 млрд грн з усіх джерел фінансування.
Зокрема: 2,4 млрд грн (для 198 тис. домогосподарств) – з коштів державного бюджету України і 1,02 млрд грн (для 47 тис. домогосподарств) – за рахунок УВКБ ООН. Здійснення виплат продовжується.
«Взимку вкрай важливо, щоб ми надавали додаткову підтримку найбільш вразливим верствам населення, особливо пенсіонерам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим сім’ям, які постраждали від війни, що триває, та постійних російських атак на критичну інфраструктуру. Разом із Міністерством соціальної політики ми дбаємо про те, щоб ніхто не залишався наодинці з цими викликами. Ця грошова допомога - життєво необхідна для того, щоб допомогти сім’ям зігрітися та гідно пережити цю зиму», – сказала Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Розмір додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Він напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу) оплачує держава або міжнародні партнери.
Виплата спрямована на те, щоб підтримати українців з вразливих категорій. Тому додаткова виплата надається громадянам, які отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого палива в зимовий період. Тобто, якщо людина вже отримує субсидію або пільгу на придбання твердого палива, то їй навіть не треба нікуди звертатись - виплати буде нараховано автоматично.
Тим же, хто потребує допомоги держави, Мінсоцполітики рекомендує звернутися до ПФУ і подати відповідну заяву. Можна прийти особисто, а можна звернутися онлайн.
У багатьох областях цю допомогу взяла на себе місцева влада: людям привозять тверде паливо прямо додому, як, наприклад, у Ізюмському районі на Харківщині: люди заздалегідь вже знали, що і скільки мають отримати. І зимовий період у прифронтових селах стає менш загрозливим.
Нагадаємо, протягом 2024 року українці отримували допомогу від ВПП ООН . Програму додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) для пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, було заплановано до грудня 2024 року включно. Згодом до переліку отримувачів цієї допомоги увійшли особи без права на пенсію, дорослі та діти з інвалідністю. Таким чином, усі, хто має право на цю допомогу, гарантовано отримуватимуть виплати до кінця 2024 року. В подальшому питання продовження виплат буде вирішуватися донорами в залежності від наявного фінансування.
Розмір допомоги становить різницю між 3250 грн та сумою вже існуючої соціальної допомоги від держави, яку отримує людина. Наприклад, якщо людина отримує 2700 грн соціальної допомоги, виплата становитиме додатково 550 грн.
Джерело: zn.ua (Війна)Новини рубріки
Сили ППО знищили всі ворожі дрони
27 грудня 2024 р. 09:30
Сили оборони збили 13 російських безпілотників, ще 11 - локаційно втрачені
27 грудня 2024 р. 09:25
Пам’яті старшого солдата Петра Наумука (позивний «Колос»)
27 грудня 2024 р. 09:25