вологість:
тиск:
вітер:
Таїланд вміє робити власні десантні катери, які тепер купив заможний Оман
Міністерство оборони Оману уклало контракт з корабельнею Marsun Public Company в Таїланді на виготовлення кількох десантних катерів.
Параметри цього контракту загалом не розкриваються, але є припущення, що на замовлення Оману можуть бути збудовані десантні катери проекту M55 Landing Craft Utility або ж Mattaphon-class таїландської розробки. Про це пише портал Naval News.
Від Defense Express підкреслимо, що тут вже сама по собі привертає увагу новина про те, що Таїланд виготовлятиме свої десантні катери на експорт. Бо до цього моменту Таїланд взагалі не фігурував саме як експортер ОВТ (в даному випадку – десантних катерів), але в плані імпорту озброєння ця країна виглядає традиційно привабливою для різного роду гравців.
Для ілюстрації можемо пригадати повідомлення від серпня 2024 року про те, як F-16 програв конкуренцію JAS 39 Gripen, і яка тепер актуальна ціна цього літака на прикладі нового контракту від Королівських ВПС Таїланду.
Якщо говорити про самі десантні катери проекту Mattaphon-class або ж M55, то тут варто зауважити, що Королівські ВМС Таїланду мають два такі кораблі, введені у стрій в 2010 році. Характеристики M55 виглядають наступним чином:
- довжина та ширина корпусу – 55 метрів та 11 метрів відповідно;
- водозаміщення – 550 тонн;
- місткість – 145 тонн навантаження, три-чотири танки або до 250 морських піхотинців.
При цьому в соцмережах можемо знайти згадки про те, що вказана вище таїландська корабельня Marsun Public Company, створена в 1980 році, пропонує на експорт одразу кілька моделей патрульних та десантних катерів, один з яких виглядає як локальна копія шведського CB90.
Що стосується Оману, то тут варто деталізувати, що ця країна має оборонний бюджет орієнтовно 6 мільярдів доларів при загальній чисельності населення в 3,3 мільйона осіб.
Сам факт укладення настільки екзотичної угоди, тобто про замовлення від Оману десантних катерів у Таїланді, загалом вкладається в тенденцію, за якої країни Близького Сходу демонструють інтерес до придбання кораблів для підтримки амфібійних операцій. Тут можемо як приклад згадати новину про те, що Італія продала Катару найменший у світі вертольотоносець Al-Fulk, що може взяти 16 ракет до ЗРК SAMP/T , брати на борт 550 осіб десанту й заодно виступати штабним кораблем.
Раніше ми розповідали про те, що Таїланд має найменший в світі авіаносець і без палубних літаків, і також про те, як ОАЕ італійський танк OF-40 переробляли під башту від БМП-3, і що вийшло.
Джерело: defence-ua.com
Новини рубріки
РСЗВ у пріоритеті: які новітні ракетні системи замовила армія Республіки Корея
28 грудня 2024 р. 06:49
У росії ППО збиває Санту і азербайджанський літак: здається, пропагандисти перестаралися
28 грудня 2024 р. 06:21
Воєнний стан: кого можуть мобілізувати у січні
28 грудня 2024 р. 06:06