вологість:
тиск:
вітер:
У Франції експериментують з перетворенням вертольотів на "дрононосці" та за рахунок цього думають їх зберегти
Думка про те, що танки вже відживають свій час на полі бою конкурує за популярністю лише з ідеєю, що майбутнього немає і в ударних вертольотах. При цьому "вбивцями" обох називають дрони.
А скасування Пентагоном проєкту FARA після витрат понад 2 млрд доларів з метою створення ударно-розвідувального вертольота, використовується як аргумент. Водночас у Франції пішли дещо далі та розглядають у дронах не "вбивць" бойових вертольотів, а доповнення до них.
Ще у 2024 році французька армійська авіація почала експерименти з інтеграцією дронів до легких вертольотів та має на меті створення навіть "вірних відомих" для гелікоптерів, про що пише Zone Militaire .
Зокрема базою для експериментів став 3-й вертолітний полк, на озброєнні якого легкі вертольоти Gazelle та транспортні Puma. І французькі вертолітники вже відпрацювали можливість використання з Gazelle FPV-дронів. Але основна осяжна мета - розширити можливості розвідувально-ударного контуру. Простою мовою, вертоліт має бути носієм БПЛА та запускати їх, а вони - забезпечувати пошук та знищення цілей.
Зокрема планується розробити дрони для вертольотів, які будуть здатні виконувати розвідувальний політ на відстані до 50 км від носія, а знищувати цілі на дальності до 20 км. Саме такі дрони мають увійти у набір озброєння нового вертольоту H160M Guepard Joint Light Helicopter французьких повітряних сил.
І вже після цього у Франції планують отримати повноцінного вертолітного "вірного відомого", за аналогію з аналогічними дронами для винищувачів. Строки робіт французькі військові не називають, але вважають, що вже у 2040 році повітряні бої будуть "дронезовані".
Варто додати, що зрештою вертоліт є лише платформою, яка відрізняється дуже високою мобільністю. І враховуючи тенденцію до опційної пілотованості інтеграція до нього дронів - просто логічне рішення. Тим паче, що аналогічні кроки йдуть у США.
Ше у 2021 році відпрацьовувалось поєднання у єдиний розвідувально-ударний контур AH-64E Apache та дрона MQ-1C Gray Eagle, коли оператор Apache керував ним та уражав цілі. А запускати дрони з вертольотів у США почали ще раніше. На фото нижче - пуск Altius з UH-60 у межах тестів у березні 2020 року.
Джерело: defence-ua.com
Новини рубріки
Прикордонники дронами знищили комплекс «Муром» і техніку росіян на північному напрямку
07 січня 2025 р. 23:17
МЗС України відреагувало на рекетний запуск у КНДР
07 січня 2025 р. 22:55
На фронті 159 бойових зіткнень, найгарячіше на Покровському та Курському напрямках
07 січня 2025 р. 22:50