вологість:
тиск:
вітер:
Прикордонники не фіксують ударного угрупування у Білорусі
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник ДПСУ Андрій Демченко.
«Не треба надавати увагу тим навчанням, які відбуваються на території Білорусі, адже фактично це не припиняється і такі подібні навчання з різними складовими Збройних сил Білорусі або ж інших якихось складових Сил безпеки анонсуються і проводяться постійно. Це було в 2022 році, це було 2023, не виключенням стає і цей рік також. Але фактично поряд нашого кордону ні переміщення техніки, ні особового складу з підрозділів армії Білорусі ми не фіксуємо», - зазначив Демченко.
Водночас він зауважив, що подібними навчаннями Білорусь продовжує нагнітати ситуацію, заявляючи, що начебто Україна становить загрозу Білорусі і тому вони вимушені посилювати свою безпеку.
Він нагадав, що ще з 2022 року Білорусь тримає певну кількість своїх підрозділів на напрямку кордону з Україною. Підрозділи знаходяться на певній віддаленості від кордону, час від часу відбувається їхня ротація й іноді можна почути інформаційні вкиди, ніби Білорусь продовжує посилювати свої підрозділи або збільшувати їх кількість на напрямку кордону з Україною.
«Фактично це не так, якогось ударного такого угрупування, яке б знаходилося на напрямку нашого кордону по той бік на території Білорусі ми не фіксуємо», - наголосив Демченко, додавши, що російських підрозділів наразі на території Білорусі немає.
Речник нагадав, що у 2023 році на території Білорусі налічувалось 10-12 тисяч російських військ під виглядом навчань, однак поступово вони були виведені для участі в війні з Україною.
Водночас він запевнив, що кордон з Білоруссю є пріоритетним в контексті безпеки, адже Білорусь продовжує перебувати під впливом Росії.
Коментуючи питання щодо характеру навчань білоруських військових, Демченко відзначив, що йдеться про навчання підрозділів територіальної оборони.
«Це навчання з підрозділами територіальної оборони. Фактично я навіть думаю, що вони не будуть залучатися до якихось активних навчань зі стрільбою тощо, це просто перевірка тих людей, яких Білорусь може надалі залучати до такої територіальної оборони, в тому числі на напрямку кордону з Україною», - пояснив речник.
Демченко також відзначив, що Україна продовжує укріплювати лінію кордону. Йдеться про протитранспортні рови, різного роду загородження, а також зведення фортифікаційних укріплень - окопних ліній, траншей, вогневих позиції, спостережних постів та ін. За словами речника, також триває мінування найбільш небезпечних напрямків, аби упередити рух ворожої техніки, а також насичення цієї ділянки кордону системами відеоспостереження.
«Загроза спроб заходу ворожих ДРГ залишається для Чернігівщини, Сумщини, Харківщини», - повідомив речник.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони Білорусі розпочало перший збір із територіальними військами у 2025 році в Гомельській області, яка межує з Україною. У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України спростували інформацію про загрозу вторгнення регулярних військ Білорусі .
Новини рубріки
Дональд Трамп обговорює завершення війни в Україні до Великодня – Леммі
09 січня 2025 р. 20:32
Норвегія цьогоріч спрямує понад €2 мільярди на військову допомогу Україні - Умєров
09 січня 2025 р. 20:19
Водії й медики — яких фахівців шукає топовий підрозділ ГУР
09 січня 2025 р. 20:12