Агресор використовує свій «дослідницький» флот для диверсій проти країн НАТО — СЗР

09 січня 2025 р. 19:45

09 січня 2025 р. 19:45


російський «дослідницький флот» має величезний диверсійно-розвідувальний потенціал, націлений на підводну інфраструктуру НАТО в критично важливих регіонах.

Про це повідомила 9 січня Служба зовнішньої розвідки України.

Ідеться про Балтійське, Баренцове та Північне моря, а також у цілому світовий океан. Спроможності та загрози, що надходять від науково-дослідних суден росії, досліджуються на платформі Техаського університету.

На перший погляд, дослідження світового океану є мирною сферою діяльності, але у виконанні рф становить багато ризиків для сучасного світу.

Експерти Техаського університету нагадують про нещодавній інцидент в Ірландському морі з науково-дослідницьким судном «янтарь», що було перехоплене ВМС Ірландії під час розміщення БПЛА в районі життєво важливих підводних енергетичних та інтернет-кабелів.

рф десятиріччями використовує гідрографічні судна для розвідки та диверсій проти підводної інфраструктури членів НАТО та ЄС. Опікуються «дослідницьким флотом» управління навігації та океанографії спільно з підрозділом міноборони росії під назвою «головне управління глибоководних досліджень».

Зокрема, останнє має у розпорядженні атомні підводні човни спеціального призначення бс-64 «подмосковье» і бс-136 «оренбург», науково-дослідні судна «янтарь» і «алмаз».

Також на озброєнні вмс рф є численні гідрографічні судна, призначені для проведення морських, річкових і озерних зйомок та лоцманських робіт, катамарани та катери, що часто використовуються з подвійною метою.

Проте, незважаючи на всю нібито багатофункціональність і технологічність, більша частина суден «наукового флоту рф» побудовані в 1970-х і 1980-х роках. Незабаром рф буде вимушена зняти їх з експлуатації без заміни на нові.

Водночас антиросійські санкції суттєво звузили можливості москви щодо модернізації та оснащення «науковців».

Так, у доповіді міноборони рф «Про стан національної безпеки росії в морській діяльності» за 2017 рік наголошувалося на жахливому стані науково-дослідних суден, середній знос яких уже тоді перевищив 80%, середній вік становив 34 роки, а технічний стан переважної частини суден був оцінений як незадовільний.

Як повідомляла АрміяInform, СЗР вважає, що в росії прогнозують тиск з боку США та переговорний трек «з позиції сили».

Агресор використовує свій «дослідницький» флот для диверсій проти країн НАТО — СЗР

Джерело: armyinform.com.ua